PR
0

Ascendent, čo to vlastne je a prečo by sme ho mali poznať?

Ascendent alebo ľudovo známy ako vychádzajúce znamenie, je to, čo iní vidia, keď vstúpite do miestnosti. Ide o znamenie, ktoré v okamihu Vášho narodenia vychádzalo na obzor. EZO-TV si pripravilo jednoduchého sprievodcu ascendentom a jeho vplyvom na nás.

Rola ascendentu v astrológii

V astrológií hrá ascendent dôležitú rolu. Hovorí sa mu taktiež aj „maska na verejnosti“, a to práve z dôvodu, že to je to prvé, čo si na nás tí druhí všimnú. Zatiaľ čo Slnečné znamenie je to, akými sme v hĺbke duše, ascendent je naša fasáda. Pre vypočítanie Vášho vychádzajúceho znamenia, je potrebné vedieť presný čas a miesto narodenia. Aj menšie odchýlky môžu vyústiť v nesprávne určený ascendent.

Ascendent – príklad zo života.

Prečo je niekto v znamení leva citlivý a hanblivý, keď je o levoch všeobecne známe, že sa ničoho neboja a sú sebavedomí? Odpoveď nájdete v ich ascendente. To ako na nás ľudia pôsobia, ako reagujú, keď stretnú nových ľudí a to, ako sa zachovajú v spontánnych situáciách je taktiež podmienené ich ascendentom.

Ascendenty a ich základné črty

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým, prečo vo Vašom prípade  niektoré charakteristické črty Vášho znamenia nesedia, tak už viac nemusíte. Prvý krok je, vypočítať si svoj ascendent a následne sa o ňom dozvedieť viac. Existuje nespočetne veľa kombinácií, ktoré sú unikátne pre každého z nás. EZO-TV sa preto rozhodlo zostaviť krátky úvod do základných čŕt ascendentov. Veríme, že sa v nich nájdete.

Baran.

Prvotný inštinkt týchto ľudí je okamžite urobiť to, čo im práve napadne. Plánovanie nie je pre nich. Často sú títo jedinci súťaživí, avšak spoliehajú sa najmä na svoj výkon. Často sa im už od detstva hovorí, že pôsobia nezávisle. Sú ochotní robiť kompromisy, najmä ak je to pre ich milovaných.

Býk.

Ascendent s neuveriteľnou výdržou a silou, čo spôsobuje ich tvrdohlavosť a oddanosť. Sú veľmi citliví na dotyky a chuť, a majú radi materialistické veci. K životu pristupujú prakticky, a najviac túžia po pocite bezpečia. Pôžitkárstvo je ich veľkou slabosťou.

Blíženci.

Blíženci si radi užívajú slobodu. Často môžu na iných pôsobiť nervózne alebo netrpezlivo. Na citlivých ľudí môžu dokonca pôsobiť až zastrašujúco. Tento ascendent má neustále tendenciu niečo vysvetľovať, a to už či sa jedná o ich vlastné správanie alebo názory iných. Sú vynikajúcimi pozorovateľmi.

Rak.

O ľuďoch s týmto ascendentom sa hovorí ako o nežných, a to nie len z hľadiska pocitov, ale všetkého od ich chôdze po spôsob reči. Keďže ide o vcelku citlivých ľudí, ich prvý inštinkt je chrániť sa. Často sú hanbliví, najmä v situáciách, ktoré sú im nové. Pocit bezpečia je pre nich základnou potrebou, kvôli tomuto pocitu sú dokonca schopní vzdať sa  časti svojej slobody.

Lev.

Z levov vyžaruje energia, ktorá v okamihu upúta každého naokolo. Niekedy je to tým, že sú hluční, inokedy ich výzorom. Ľudia s týmto ascendentom sú sebavedomí a uvedomujú si svoje kvality. Často sa títo ľudia cítia ako by boli hviezdy večera. Ich slabými stránkami sú avšak záchvaty zúrivosti a náhle rozhodnutia.

Panna.

Predtým než si zvyknú na nových ľudí a miesta, majú panny tendenciu analyzovať svoje okolie. Hovorí sa o nich ako o intelektuáloch. Viacero z nich sa zaujíma o fyzické zdravie, a veľa z nich sú fanúšikom spirituálnych cvičení ako napríklad joga.

Váhy.

Na ľudí pôsobia váhy ako upravení a príjemní jedinci. Zvyknú byť veľmi populárnymi, dokonca miestami pripomínajú magnet. Aj keď možno nie sú Vašim typom, sú vo všeobecnosti atraktívni. Na výzore si dajú záležať, či už idú do obchodu alebo do reštaurácie.

Škorpión.

Buď ich milujete alebo nenávidíte, ťažko si ich ale nevšimnete. Keď stretnete človeka s ascendentom škorpióna, máte pocit akoby videl priamo cez Vás. Na niektorých to nepôsobí práve najpríjemnejšie. Najviac si vážia dôveryhodnosť a súkromie. Niekedy Vám môžu taktiež prísť ako paranoidní.

Strelec.

Ich chuť do života dokáže byť nákazlivá. Je ťažké u nich odhadnúť, kedy to myslia vážne a kedy nie. Hovorí sa o nich ako o bádateľoch pravdy. Nie stále si uvedomia, čo hovoria a to sa im aj často vypomstí.

Kozorožec.

Ako kozorožca Vás považujú za vyspelého, organizovaného a ambiciózneho. Vždy ste pripravení. Neustále sa usilujete o veľké veci a očakávate od seba veľa. Radi snívate a realizujete veci, ktoré by iných ani nenapadli.

Vodnár.

Ak je Váš ascendent vodnár, tak je pravdepodobné, že Vás iní považujú za intelektuála a inovatívneho. Radi pomáhate druhým a radi sa zúčastňujete na dobročinných akciách. Máte radi prekvapenia a často ste Vy sami jedným veľkým prekvapením. Vo všeobecnosti ste veľmi priateľskí a sympatickí.

Ryby.

Ísť s davom je pre Vás dôležitejšie než vynikať. Často sú ľudia s ascendentom rýb umelci.  Nie sú najlepší v rozhodovaní. Sú veľmi prispôsobiví a vyhýbajú sa konfliktným situáciám. Ich najväčšou slabinou je, že často menia svoje názory.

 

Tak čo? Našli ste sa v jednom z týchto ascendentov? My áno. V prípade záujmu, Vám EZO-TV vie poskytnúť viac informácií. Neváhajte a kontaktujte nás. Spoznajte sa hlbšie!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu