Späť na zoznam
Blog
Autor: Helena Rusnáková
12.10.2017 20:24

XX. ročník Olympiády ľudských práv klope na dvere

Dňa 11.októbra sa v priestoroch Gymnázia vo Vrábľoch zišlo viac ako 20 stredoškolských učiteľov a učiteliek, multiplikátorov ľudských práv a demokratického občianstva, koordinátorov poverených organizovaním Olympiády ľudských práv na školách za účelom účastina vzdelávacom podujatí.

Cieľom vzdelávacieho podujatia bolo hodnotenie XIX.ročníka OĽP a príprava jubilejného XX. ročníka OĽP, ktorého nosnou témou bude Aténska škola 21.storočia:demokracia a ľudské práva.

V rámci plenárnej rozpravy sa účastníci podujatia venovali bilancii demokraticko občianskeho a ľudskoprávneho vzdelávania počas 22 rokov vzdelávacích a súťažných aktivít ( 2 regionálne ročníky, 19 celoštátnych ročníkov, aktuálny XX. Celoštátny ročník),ako aj výzvam a erspektívam súčasnosti.

Lektormi vzdelávacej aktivity boli:

  • Kálmán Petöcz – predseda Helsinského výboru pre ľudské práva na Slovensku,
  • Dagmar Horná, členka predstavenstva Helsinského výboru pre ľudské práva na Slovensku,
  • Viliam Figusch
  • PeterGuráň

Pridanou hodnotou podujatia bolo vystúpenie Michaely Gubáňovej a Adama Urbánika, študentov Športového Gymnázia v Nitre, ktorí odprezentovali svoje video na tému Právo človeka na zdravie a čisté životné prostredie.


Helena Rusnáková

Súvisiace články

25.03.2018 10:06

Daj vedieť či to funguje (1)

Ako množstvo žien, aj ja mám rada čisto. A ako množstve žien...ani mne sa nechce. Sedemkrát meniť vodu, dusiť sa v kúpeľni z výparov či týždeň rehabilitovať popraskané rozožraté ruky. Hľadala som iné riešenia a rozhodla sa, že ...
01.01.2018 23:59

Poznáme víťaza !!!

A vôbec nás neprekvapuje, že je ním opäť p. Rusnáková, ktorej koncoročný príspevok pobavil nielen čitateľov, ale aj nás v redakcii :)
02.02.2018 09:41

Poznáme víťaza !!!