Blog
0

Čarovný svet farieb

 

Čarovný svet farieb je názov výstavy výtvarných prác žiakov ZŠ Gábora Bethlena v Nových Zámkoch, ktorá bola slávnostne otvorená dňa 4.júna 2021 za dodržania protiepidemických opatrení, bez účasti rodičov a širšej verejnosti.

O zážitok z vernisáže však neprišiel nik, kto mal záujem nahliadnuť do výstavy, organizovanej 2.C triedou pod vedením pani učiteľky PaedDr. Gabriely Mizereovej. Pre všetkých záujemcov bol dostupný online prenos z vernisáže.

Druháci ZŠ G.Bethlena  svojim kultúrnym programom, ktorý si na slávnostné otvorenie výstavy pripravili, dokázali, že nie sú len šikovní výtvarníci, ale aj speváci .

Riaditeľka školy Mgr. Iveta Rajčániová v úvode svojho príhovoru privítala poslankyňu Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Helenu Bohátovú, PhD., riaditeľku Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch .

Následne sa prihovorila k deťom : „ Mňa prekvapili nielen vaše diela, ale mňa prekvapil aj váš prekrásny hlas. … Určite za tým vystaveným je kopa času, práce a teraz budú na vás vaši najbližší veľmi pyšní: to budú vaše mamičky, ockovia, babičky, dedkovia, súrodenci, ktorí vás určite teraz cez obrazovky sledujú …” 

Vo svojom príhovore ocenila aj prácu pani učiteľky PaedDr. Gabriely Mizereovej, ktorá aj napriek mimoriadnym podmienkam počas uplynulých mesiacov, s ktorými sa školy museli vysporiadať, dokázala s deťmi pripraviť túto zaujímavú výstavu.

Malí výtvarníci boli príjemne prekvapení z darčekov, ktoré im boli odovzdané v závere oficiálnej časti vernisáže. Tričká si hneď s radosťou vyskúšali a tešili sa aj z pomôcky pre výtvarníkov – palety.

Po oficiálnej časti vernisáže ich čakalo pohostenie v priestoroch školského átria.

Práce budú vystavené vo vestibule školy do konca júna.

 

Text a foto: Helena Rusnáková

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu