PR
0

Cestovanie do Anglicka: Čo sa zmenilo po Brexite?

Dookola diskutovaný Brexit už konečne dorazil. Spojené Kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska skutočne vystúpilo na konci januára 2020 z Európskej únie. Nové usporiadanie zmení niekoľko náležitosti, ktoré ovplyvnia pri cestovaní aj Slovákov. O čo presne ide?

Plánovaná cesta do konca roka 2020

Pokiaľ sa na výlet do Británie chystáte ešte tento rok, môžete si vydýchnuť, pretože do konca kalendárneho roka sa pre obyvateľov Európskej únie nič nemení. Stačí, ak sa pri vstupe do krajiny preukážete rovnako ako doteraz – občianskym preukazom.

Situácia sa mení v roku 2021

Hoci zatiaľ nepoznáme presný dátum, v priebehu roka 2021 sa situácia zmení a občiansky preukaz vám už pri vstupe na územie Veľkej Británie stačiť nebude. Ak sa do krajiny rozhodnete vycestovať, budete potrebovať pas. Podľa dohôd, ktoré Spojené kráľovstvo uzavrelo s Európskou úniou si ale našťastie nemusíte vybavovať víza. Tie sú nutné iba v prípade, že v krajine plánujete stráviť viac ako tri mesiace.

Územie Spojeného kráľovstva nesklame žiadneho cestovateľa

Spojené kráľovstvo poteší každého turistu. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí bez pochýb hlavné mesto Anglicka, Londýn. Londýn cestovateľom ponúka neobmedzené možnosti – históriu, kultúru aj zábavu. Navštíviť môžete nielen galérie, múzea a najznámejšie historické pamiatky na svete, ale tiež rozličné bary, kaviarne a kluby. A to sú dôvody, prečo sa Londýn teší toľkej pozornosti od Slovákov aj obyvateľov celej Európy. Preto je akiste pre mnohých dobrou správou, že ruch veľkomesta obyčajnému ľudu kvôli Brexitu odopretý nebude.

Nezabudnite na cestovné poistenie do Veľkej Británie

Hoci sa niektoré aspekty pri cestovaní do Anglicka pre Slovákov postupne menia, určité veci ostávajú vždy rovnaké. Medzi nimi napríklad cestovné poistenie do Veľkej Británie, ktoré by ste pred cestou určite mali uzatvoriť. Poistenie je dôležité a ochráni vás v prípade nehody, úrazov či ochorení. Zdravotníctvo v Anglicku je skutočne veľmi drahé, preto by ste radšej nič nemali ponechávať náhode. Vyberať si môžete z rozličných variantov a nechať si tiež pripoistiť batožinu v prípade straty či krádeže.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu