Z domova
0

Diskusia so zástupkyňou SAAIC Mgr. Michaelou Bogdanovou

         V piatok 18. novembra 2022 sa nám podarilo zorganizovať online stretnutie s Michaelou Bogdanovou, ktorá pracuje v Národnej agentúre, ktorá sprostredkúva program ERASMUS+ pre Slovensko.

Privítala nás v dobrej nálade, oblečená do jubilejného trička, ktoré symbolizovalo 35 rokov od založenia programu ERASMUS+. Nezabudla spomenúť, že práve pred piatimi rokmi bola u nás na škole a v rámci programu EUROSCOLA s našimi žiakmi robila aktivity súvisiace s programom ERASMUS+.

Nakoľko naša škola úzko spolupracuje s agentúrou, nie sme si s Michaelou neznámi. Oboznámila nás s niektorými novinkami v programe, napríklad možnosť úhrady výdavkov spojených so zapojením sa žiakov do medzinárodných súťaží, olympád a podobne.

Ako príklad úspešného pobytu cez ERASMUS+ nám uviedla svoju kolegyňu, ktorá študovala na Rakúskej univerzite a mala potom omnoho vyššie šance pri hľadaní zamestnania. Odporúčala žiakom stáže a pobyty v zahraničí. Tiež im spomenula možnosti, ktoré ponúkajú mládežnícke organizácie ako Juventa, NIVAM a iné, ktoré organizujú mládežnícke výmeny – môžete navštíviť napríklad Arménsko a podobne. Prínosom do života nemusia byť vždy len manažérske zručnosti, ale aj spolupráca krajín v rámci iných zaujímavých tém, ako je boj proti extrémizmu a iné.

Ďalej naše stretnutie pokračovalo diskusiou, ktorú nájdete podobne opísanú v našich Euronovinkách. Po zaujímavej diskusii sme sa s pani Bogdanovou rozlúčili, vyjadrila prianie, aby naše najbližšie stretnutie už mohlo byť osobné. Poďakovali sme sa jej za množstvo zaujímavých a prínosných informácií, ktoré sme sa dozvedeli a popriali všetkým z Národnej agentúry veľa spokojných účastníkov zapojených do programu ERASMUS+.

Autor: J. Macháčková

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu