Z domova
0

Európsky deň jazykov 2021 na Obchodnej akadémii v Lučenci

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa od r. 2001 Európsky deň jazykov(EDJ) oslavuje každý rok 26. septembra. Pripomenutím tohto významného dňa na Obchodnej akadémii v Lučenci upriamujeme  pozornosť našich žiakov na význam výučby a učenia sa jazykov. Chceme, aby žiaci v ich štúdiu videli hlavne obrovskú možnosť cestovať, študovať v zahraničí a získavať priateľstvá aj mimo našich hraníc. Množstvo informácií je dnes často dostupné len v cudzom jazyku. No proste…mnohojazyčnosť je v súčasnosti skutočne výhodou.

Informačné centrum Europe Direct (ED) Lučenec v spolupráci s našou školou pripravilo 24. septembra 2021 zaujímavý program pre žiakov prvého ročníka. Žiaci si mohli vyskúšať využívanie jazykov v praxi prostredníctvom interaktívnych súťaží – rozpoznávanie cudzieho jazyka cez posluch, test o znalostiach jazykov a tiež vyplňovanie jazykovej krížovky na rýchlosť. Skupiny žiakov, ktoré sa umiestnili na 1.-3. mieste, získali upomienkové predmety ED Lučenec.

Ovládanie jazykov je nevyhnutnosťou a právom každého – toto je jedným z najdôležitejších posolstiev EDJ. Veríme, že aj naše podujatie pomôže podporiť školské a mimoškolské celoživotné jazykové vzdelávanie našich žiakov.

Mgr. Miroslava Ružinská

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu