Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
24.09.2020 10:24

Ako nosiť pánske čižmy chelsea?

Šatník moderného muža nebude kompletný, ak nebude obsahovať aspoň jeden pár čižiem chelsea. Tieto pohodlné klasické topánky s predĺženou špičkou tiež dychtivo nosia dámy, ale len v kombinácii s pánskym outfitom odhalia svoj skutočný potenciál. S čím kombinovať čižmy chelsea, aby vznikol originálny pánsky outfit?

Pánske čižmy chelsea - elegantná verzia

Podľa populárneho názoru sa chelsea čižmy nepovažujú za vhodné k obleku. Úplne zle! Na začiatku svojej histórie boli tieto topánky obuvou, ktorú si horlivo vyberali vyššie spoločenské sféry, a to nielen na jazdu na koni. Aj dnes stačí letmý pohľad na kostýmy slávnych podnikateľov alebo filmových hviezd, aby bolo vidieť, že pánske čižmy chelsea budú perfektne dopĺňať aj tradičný trojdielny oblek.

 

Pre formálnejšie príležitosti stojí za to zvoliť si čižmy chelsea, ktoré ladia s farbou obleku - čierne, šedé, hnedé alebo tmavomodré. Ale so svojím oblečením na menej oficiálne stretnutie si môžete dovoliť trochu viac farebnej slobody! Modré, zelené a dokonca červené čižmy chelsea zdôraznia charakter majiteľa, pokiaľ sú aj ďalšie detaily outfitu rovnako zaujímavými akcentmi.

 

Chelsea čižmy pre mužov v ležérnom štýle

Za neutíchajúcu popularitu čižiem chelsea nepochybne stojí ich jedinečný dizajn. Jedná sa o jedny z mála pánskych topánok, ktoré vyzerajú rozhodne reprezentatívne, ale je možné ich okamžite vyzuť a obuť. Vďaka týmto výhodám sú pánske čižmy chelsea dokonalé aj na bežné nosenie. Budú sa hodiť k mestským úzkym nohaviciam aj k béžovým chinos v sete s tmavomodrým sakom. Môžem ich nosiť s džínsami?

 

Určite áno! Čižmy chelsea plus džínsy sú jednou z najlepších štylistických kombinácií v ležérnom štýle, vďaka ktorému získame zaujímavý efekt bez väčšej námahy. V sete s topánkami chelsea nebudú problém ani mikiny a dlhé nohavice prevzaté zo skate štýlu. Dalo by sa dokonca povedať, že sú to topánky, akoby stvorené pre každodenné oblečenie. Podstatou čižiem chelsea je napokon rovnováha medzi formou a použiteľnosťou, ako aj univerzálnosť možných použití.

 

Čižmy chelsea inak - hudobné inšpirácie

S rozvojom populárnej hudby v druhej polovici 20. storočia začali jej fanúšikovia čoraz pozornejšie sledovať a potom kopírovať kostýmy svojich idolov. Vtedy sa ukázalo, že pánske čižmy chelsea vyzerajú perfektne v kombinácii so zdvorilými oblekmi Beatles, ale zdôrazňujú aj provokatívne outfity Micka Jaggera.

Čižmy si obľúbili aj ďalšie generácie rockových hviezd, takže oslovia mužov, ktorí majú blízko k ich štýlu. Mierne roztrhané džínsy, vyblednuté tričko so zaujímavým sloganom a kresbou, bunda ramones a čižmy chelsea! Táto sada bude užitočná ako pre priaznivcov expresívnej mestskej módy, tak aj pre stálice klasických rockových koncertov. A čo je najdôležitejšie - tieto čižmy sú podstatou praktického a estetického štýlu. Sú ideálne na skákanie pod pódiom!

Súvisiace články

14.05.2020 10:42

4. ročník projektu L’Oréal - UNESCO Pre ženy vo vede pokračuje v rozdeľovaní finančného daru vedkyniam vo výške 10 00...

Veda a jej vývoj je potrebný vo všetkých sférach života. Momentálne hlavne v oblasti zdravia, keďže po celom svete, denno-denne riešime pandémiu COVID - 19, ktorá bude mať ďalekosiahle následky.
18.10.2018 08:41

Prichádzame s kožou na trh

V nedeľu 11.novembra sa po druhý raz uskutoční v Starej tržnici v Bratislave podujatie pre verejnosť TRH KOŽE s podtitulom Prichádzame s kožou na trh, ktoré si v minulom roku získalo mimoriadnu pozornosť práve pre jeho zámer po...
07.08.2018 17:15

Centrum vedecko-technických informácií SR pripravilo originálnu digitálnu knižnicu

Centrum vedecko-technických informácií SR tento rok oslávi jubileum. Pri príležitosti svojho 80. výročia pripravilo špecializovanú časť vlastnej digitálnej knižnice venovanú tejto významnej udalosti. Vznikla tak originálna dig...