Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
05.05.2020 10:29

AMAVET zorganizoval JUNIOR INTERNET aj napriek krízovej situácii

15. ročník súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET sa uskutočnil online prostredníctvom videokonferencie

Z prihlásených 152 prác sa do finále súťaže prebojovalo 39 projektov, ktoré cez videokonferenciu prezentovalo 48 súťažiach. Počas dvoch dní 24. a 25. apríla 2020 prezentovali žiaci základných a stredných škôl z celého Slovenska svoje online projekty v súťažných kategóriách JuniorWEB, JuniorAPP, JuniorBLOG, JuniorTEXT, JuniorLEARN a JuniorDESIGN. 

„Junior Internet je skvelá súťaž, na ktorej sa v národnom finále stretli mladí ambiciózni tvorcovia webu, grafiky, programátori aplikácii, bloger a textári. Tento rok, na 15. ročníku súťaže JUNIOR INTERNET, mali žiaci základných a stredných škôl výhodu, že mohli prezentovať svoje projekty z pohodlia svojich domácností a teda nemuseli mať trému z publika, či z rozprávania do mikrofónu. V mene hodnotiacej komisie môžem konštatovať, že prezentované projekty boli na vysokej úrovni, boli plynulé a zaujímavé. Väčšina súťažiacich dodržala tri a pol minútový čas prezentácie a promptne reagovala na otázky členov hodnotiacej komisie prostredníctvom aplikácie Zoom. Opäť ma teší stále väčší záujem dievčat o informačné technológie. V kategórii JuniorDESIGN mali 50 percentné obsadenie. Absolútny JUNIOR INTERNET, tzv. víťaz víťazov, sa stal Jakub Adamec s projektom www.zdrap.com." Povedal predseda hodnotiacej komisie a CEO Zones.sk Ing. Ľuboš Demovič.

O víťaznom projekte, ktorý získal hneď tri ocenenia – Cenu dekana Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, 1. miesto v kategórii JuniorWEB a Cenu Absolútny JUNIOR INTERNET, porozprával jeho autor Jakub Adamec: „Cieľom projektu www.zdrap.com je zjednodušiť komunikáciu medzi brigádnikmi a ich zamestnávateľom. Webová aplikácia nahrádza neprehľadný rozpis prác, zastupovanie v prípade PN a zjednodušuje hľadanie náhrady. Členovia tímu dostanú automatické upozornenie o voľnej službe. Brigádnik, ako aj majiteľ spoločnosti, vidia rôzne štatistiky a graf produktivity. Ďakujem za usporiadanie súťaže a príležitosť projekt odprezentovať. Je mi cťou, vyhodnotenie ma úprimne prekvapilo.

Na otvorení súťaže bol prítomný online aj Peter Bíro, riaditeľ spoločnosti SK-NIC a.s. Súťažiacim a divákom odkázal: „Som veľmi rád, že naša spoločnosť mohla opäť podporiť túto výbornú súťaž, a to ešte vo väčšom meradle ako v predchádzajúcich ročníkoch. Teší ma aj, že AMAVET pristúpil k organizovaniu virtuálnej podoby súťaže a organizátori sa nevzdali.  Možno to inšpiruje ďalších a vezmú si príklad, ako sa to dá spraviť."

Cestovateľský bloger a nový hodnotiteľ súťaže Milan Bez Mapy ocenil projekt http://tripytipy.sk/, ktorý získal 1. miesto v kategórii JuniorBLOG a víťaznému projektu poskytne marketingovú konzultáciu a rozhovor na svojom blogu https://bezmapy.com/

Zoznam víťazov aj s odkazmi na ich online projekty je dostupný na stránke súťaže

Záznam videokonferencie 1. deň


Záznam videokonferencie 2. deň

AMAVET, organizátor súťaže, ďakuje všetkým partnerom, členom hodnotiacej komisie aj dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na hladkom priebehu online súťaže JUNIOR INTERNET.

Dávid Richter, riaditeľ súťaže Junior Internet AMAVET
 

Súvisiace články

12.05.2017 08:19

Workshop v ŠPÚ s nemeckým lektorom Jensom Krügerom pre učiteľov

V Štátnom pedagogickom ústave sa konal ďalší workshop pre učiteľov nemeckého jazyka. Nemecký lektor Jens Krüger na ňom predstavil slovenským pedagógom rôzne aktivity, ktoré žiakov nielen zaujmú, ale vedú aj k zlepšeniu ich komu...
17.09.2019 09:22

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – 22. ročník

Objavovanie talentov v prírodných vedách
17.06.2018 11:45

Pozvánka