Späť na zoznam
Externé
Autor: Alžbeta Jánošíková
19.10.2020 21:04

Dan Brown a jeho novinka Divoká symfónia

Poznáte spisovateľa Dana Browna? Autor bestsellerov s profesorom symbológie Robertom Langdonom – Da Vinciho kód, Anjeli a démoni, atď. - napísal novinku a tentoraz pre deti. Volá sa Divoká symfónia a je to opäť niečo výnimočné, ako sme u tohto autora zvyknutí.

„Nebol by to Dan Brown, ak by do knihy neukryl rôzne kódy, symboly a šifry. Nájdete ich na
každej strane. Takže knižka ako celok je zábavná, interaktívna a náučná. Prináša nezabudnuteľný zážitok celej rodine,"
povedala pre podcast Knižný kompas Lucia Hlubeňová, šéfredaktorka pre detské knihy vydavateľstva Ikar.

Obrázková kniha Divoká symfónia je určená pre deti od troch rokov a dokonca k nej zložil aj hudbu. Celou knihou vás bude sprevádzať majster myšiak, ktorý vás zoznámi so svojimi kamarátmi hudobníkmi. Budete putovať krížom-krážom ponad lesy a moria, zoznámite sa so zvieratkami, ktoré majú svoje tajomstvá a chcú sa o ne s tebou podeliť. Ku každému zvieratku si môžete prečítať veselú básničku a na záver aj ponaučenie od majstra myšiaka.

Zábavné básničky Dana Browna, očarujúce ilustrácie Susan Batoriovej a Divoká symfónia, ktorú zložil samotný Brown a nahral Záhrebský festivalový orchester, prinášajú nezabudnuteľný zážitok celej rodine. Ak chcete počúvať hudbu, kým si budete čítať, naskenujte si QR kód z knihy alebo navštívte stránku wildsymphony.com a zadarmo si stiahnite mobilnú aplikáciu. Popri čítaní a počúvaní hľadajte skryté stopy a zašifrované odkazy. Kniha je totiž plná kódov – koniec koncov je to dielo Dana Browna!

Záhadné odkazy a kódy
Pre tých, ktorí si so záhadnými odkazmi autora nevedia poradiť, máme zopár pomôcok:

– Na strane 44 zaúradoval tlačiarenský škriatok a niektoré písmenká vysádzal tučným písmom. Keď ich pospájaš, možno zistíš, že sa ti snažia niečo našepkať. Poradia ti, čo si máš všímať v obrázkoch v knihe. V každej ilustrácii sú totiž roztrúsené nejaké stopy...

– Na strane 44 je ešte jeden odkaz. Nájdeš ho naspodku stránky. Keď sa pozrieš na jej vrch, objavíš záhadné tabuľky. Pokús sa podľa nich priradiť ku kódu písmenká, zapíš si ich do pravidelného štvorca (každý päťznakový blok odkazu predstavuje jeden vodorovný riadok štvorca). Písmená vytvoria na prvý pohľad nezmyselný text. Čo keby si ho tentoraz čítal po stĺpcoch a nie po riadkoch, ako je zvykom? Už vieš, čo ti odkazuje Dan Brown?

– Tým, čo majú dobrý zrak a skvelý pozorovací talent, netreba prezrádzať, že celou knihou nás sprevádza jeden nenápadný tvor s krídelkami. Občas sa skrýva, občas odkiaľsi vykúka, ale je naozaj na každej stránke. Nájdeš ho?

Knihu si môžete zakúpiť TU. 

Zdroj text: Milan Buno, knižný publicista

Zdroj foto: Milan Buno, knižný publicista

Súvisiace články

27.09.2018 09:28

O kaligrafii v SNM

Workshop japonskej kaligrafie s pani Seiko Kawashima Jakubáčovou
10.02.2018 14:28

Základná škola v Japonsku chce zaviesť uniformy od Armaniho

Tokijská verejná základná škola plánuje zaviesť žiacke uniformy z produkcie módneho domu Giorgio Armani v cene 80-tisíc jenov za kus (v prepočte približne 600 eur).
14.05.2018 10:38

Ako ďalej bez antibiotík?

Pozývame vás do jubilejnej májovej vedeckej kaviarne, v ktorej si po desiatich rokoch úspešného fungovania cyklu vedeckých kaviarní pripomenieme vôbec prvú prednášku z máji roku 2008 venovanej téme konca antibiotík. Rovnako aj ...