Späť na zoznam
Externé
Autor: Soňa Kaletová
15.12.2020 11:00

Dohoda o dlhodobom rozpočte EÚ je pozitívnou správou aj pre program Erasmus+

SAAIC - Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu by rada informovala, že Európsky parlament a Predsedníctvo Rady Európskej únie dosiahli kompromisnú dohodu a zhodli sa na navýšení finančných prostriedkov v rámci Viacročného finančného rámcu (VFR 2021 - 2027) a vlastných zdrojov.

Vďaka tejto dohode získa Európsky parlament rozpočet vyšší o dodatočných 16 miliárd eur, pričom 15 miliárd eur určených pre kľúčové programy, akými sú Erasmus+, Horizont a EU4Health. Podľa tejto dohody by na program Erasmus+ malo ísť o 2,2 miliardy eur viac.

Návrh tejto dohody, predstavený 10. novembra 2020, bol následne 11. novembra vyhodnotený a schválený Konferenciou predsedov politických skupín Európskeho parlamentu. V rámci finančného balíku bude 15 miliárd eur určených na posilnenie programov zaoberajúcich sa ochranou občanov pred pandémiou Covid-19, zabezpečením dostatku nových príležitostí a udržiavaním Európskych hodnôt; zvyšná 1 miliarda eur má zvýšiť flexibilitu pri vysporiadaní sa s výzvami budúcnosti. Prioritou Európskeho parlamentu pri vyjednávaniach pritom bolo navýšiť rozpočty úspešných programov, ktorým hrozilo nedostatočné financovanie. V nasledujúcom období bude o dohode hlasovať Výbor Európskeho parlamentu pre rozpočet.

Zdroj text: erasmusplus.sk

Zdroj foto: eacea.ec.europa.eu

Súvisiace články

18.09.2018 15:50

Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava v číslach

Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, ktorá skončila v SNM - Historickom múzeu na Bratislavskom hrade dňa 9. septembra 2018 a v súčasnosti sa inštaluje v sídelnej budove Národného múzea v Prahe, patrí medzi kľúčové projekt...
05.05.2018 19:55

Skauti v Nitre zabojujú za slobodu a demokraciu

Nitra sa po roku opäť stane dejiskom napínavej akčnej nočnej hry NIMEH, ktorú organizujú skauti z 23. zboru Nitrava v Nitre. Podobne ako vlani, aj v tento májový víkend sa účastníci vrátia do čias, keď Slovenskom otriasali hrôz...
14.02.2018 17:43

Záujem Slovákov o doučovateľov výrazne rastie

Ide najmä o príležitosť pre učiteľov zlepšiť si svoj plat.