Späť na zoznam
Externé
Autor: Soňa Kaletová
15.12.2020 11:00

Dohoda o dlhodobom rozpočte EÚ je pozitívnou správou aj pre program Erasmus+

SAAIC - Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu by rada informovala, že Európsky parlament a Predsedníctvo Rady Európskej únie dosiahli kompromisnú dohodu a zhodli sa na navýšení finančných prostriedkov v rámci Viacročného finančného rámcu (VFR 2021 - 2027) a vlastných zdrojov.

Vďaka tejto dohode získa Európsky parlament rozpočet vyšší o dodatočných 16 miliárd eur, pričom 15 miliárd eur určených pre kľúčové programy, akými sú Erasmus+, Horizont a EU4Health. Podľa tejto dohody by na program Erasmus+ malo ísť o 2,2 miliardy eur viac.

Návrh tejto dohody, predstavený 10. novembra 2020, bol následne 11. novembra vyhodnotený a schválený Konferenciou predsedov politických skupín Európskeho parlamentu. V rámci finančného balíku bude 15 miliárd eur určených na posilnenie programov zaoberajúcich sa ochranou občanov pred pandémiou Covid-19, zabezpečením dostatku nových príležitostí a udržiavaním Európskych hodnôt; zvyšná 1 miliarda eur má zvýšiť flexibilitu pri vysporiadaní sa s výzvami budúcnosti. Prioritou Európskeho parlamentu pri vyjednávaniach pritom bolo navýšiť rozpočty úspešných programov, ktorým hrozilo nedostatočné financovanie. V nasledujúcom období bude o dohode hlasovať Výbor Európskeho parlamentu pre rozpočet.

Zdroj text: erasmusplus.sk

Zdroj foto: eacea.ec.europa.eu

Súvisiace články

07.09.2018 18:03

TRETÍ ROČNÍK VEDECKÉHO VEĽTRHU sľubuje netradičný a zaujímavý zážitok z vedy

Už o niekoľko dní, 14. septembra 2018, sa námestie NC Eurovea v Bratislave stane dejiskom 3. ročníka Vedeckého veľtrhu, na ktorom sa tentokrát predstaví približne 40 vystavovateľov.
03.04.2018 08:00

Špeciálna ponuka zo ŠEVT-u pre všetkých učiteľov

Milá pani učiteľka, milý pán učiteľ, milá pani vychovávateľka! Koncom roka 2017 sme do Vašej školy poslali balíček s obálkou aj pre Vás. Dostala sa ku Vám? Ak nie, opýtajte sa na ňu kolegov alebo p. riaditeľa/ p. riaditeľky.
08.04.2018 09:52

Víziou budúcnosti sú stroje, ktoré uľahčia život ľuďom

Víziou budúcnosti sú podľa odborníkov stroje, ktoré pomôžu ľuďom v rôznych životných situáciách. Ide napríklad o robotické včely na opeľovanie stromov či roboty, pomáhajúce hendicapovaným v domácnosti alebo spolupráca drona a p...