Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
20.04.2020 10:13

Dokonalá pánska košeľa na biznis míting: Čo by ste o nej mali vedieť?

Či už pracujete ako manažér, obchodník alebo poradca, určitému dresscodu sa pravdepodobne nevyhnete. Nie každý je ale v otázkach módy ostrieľaný a povedzme si pravdu - vyznať sa v dnešných módnych kúskoch a košeliach je doslova a dopísmena boj. Nepreberné množstvo materiálov, strihov a vzorov. Zvoliť ten správny a vyhnúť sa faux pas si dnes skutočne vyžaduje predprípravu. Aké typy košieľ sú teda vhodné na biznisové schôdzky, porady a stretnutia? Poradíme vám.

Jemná košeľa, ktorá sa hodí k obleku

Oblekové košele spoznáte poľahky. Zväčša sú totiž vyrobené z jemnejšieho materiálu ako bežne voľnočasové košele. Niekedy majú špeciálny golier, ktoré je buď tradične, alebo široko zrezaný. O nádychu luxusu hovorí tiež dvojitá manžeta. Tieto typy košieľ môžete bez strachu nosiť pod oblek aj smoking. Vôbec sa ale nemusíte báť ani odvážnejších kombinácii a košelu doladiť napríklad k chinos nohaviciam tlmených farieb či prírodných odtieňov.

Univerzálna košeľa, ktorá nesklame

Medzi univerzálne pánske košele sa radí napríklad oxfordská košeľa - takista ktorou môžete kupiť v obchode Bolf - ktorá pozostáva z hrubšej a odolnejšej tkaniny. Látka sa vyznačuje zároveň jemnosťou, a preto sa v nej bez pochýb budete cítiť nadmieru komfortne. Spoznáte ju tiež podľa štýlu šitia, ktorý pripomína šachovnicu. Navyše, vďaka špeciálnemu golieru "button-down" ku košeli vôbec nemusíte nosiť kravatu.

Medzi univerzálne pánske košele sa radí napríklad oxfordská košeľa, takista ktorou môžete kupiť v obchode Bolf, ktorá pozostáva z hrubšej a odolnejšej tkaniny.

Košeľa, v ktorej sa robí biznis

Samozrejme, ak chcete staviť na istotu a vyzerať "smart", môžete na seba hodiť klasickú biznis košeľu. Bielou ani svetlomodrou farbou nič nepokazíte. Navyše, svetlomodrá sa radí medzi farby, ktoré okrem toho, že upokojujú nervy, dodáva tiež na odvahe.

Aký vzor si zvoliť?

Aj v tomto prípade môžete experimentovať. Teda, pokiaľ sa na to cítite. Vždy môžete voliť jednofarebnú klasiku. Biela košeľa je tradičná a doladíte ju poľahky k akémukoľvek outfitu. No solídne budete pôsobiť aj v iných farbách. Tmavomodrá je farbou, v ktorej budete pôsobiť sebaisto. Tmavosivá a čierna pôsobia profesionálne a navyše zoštíhľujú.

Ak sa nevyhýbate ani extravagancii a vzorované košele vám nenaženú strach, skvelou voľbou je károvaná košeľa. Kárované košele s menšími kárami totiž pôsobia originálne a odvážne. Sú ale menej formálne, preto ich radšej nenoste na stretnutia s vedením, kde bude lepšou voľbou oblek s kravatou.

Košeľa s krátkym alebo dlhým rukávom?

Hoci horúce letné počasie zvádza k tomu, aby ste na chvíľu odložili košele s dlhým rukávom na spodok šatnej skrine a natiahli na seba tie s krátkym rukávom, nerobte tak. Aspoň nie vtedy, ak sa chystáte do práce a máte pred sebou dôležitý míting, ktorý si vyžaduje určitý dress code. Košele s krátkym rukávom síce vyzerajú dobre, sú pohodlné a nebudete sa v nich toľko potiť, no nehodia sa na každú príležitosť. Radšej si ich preto nechajte na voľný čas.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, majte na pamäti, že košeľa je skutočne dôležitým kúskom, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadneho muža. A už vôbec nie biznismena. Býva totiž často vašou vizitkou a vy predsa nechcete, aby vás nový biznis partner alebo zamestnanec kvôli vášmu outfitu nebrali vážne, no nie?

Súvisiace články

20.03.2019 17:09

11. ročník konferencie Učíme pre život klope na dvere

Už o niekoľko hodín sa stretne bezmála 500 účastníkov z radov učiteľov, riaditeľov škôl, stredného školského manažmentu, neziskového sektora, či politikov v Poprade na 11. ročníku konferencie Učíme pre život 2019. Ústrednou tém...
03.02.2019 08:57

Ako v školách motivovať k úsporám energie s minimálnymi nákladmi

Približne 15 až 20 litrov vody možno ušetriť, ak nenecháte pri umývaní zubov po celý čas pustenú vodu. Aj to bolo jedným zo zistení experimentov, ktoré si vyskúšali žiaci na základnej škole v obci Výčapy Opatovce v rámci medzin...
07.10.2017 11:51

Východ Slovenska prejavil o súťaž Roadshow veľký záujem

Včera sa skončil prvý týždeň putovnej časti Roadshow 2017 - súťaže, ktorú pripravil a realizuje Úrad vlády SR pre študentov stredných škôl s cieľom priblížiť mladým ľuďom tematiku podpory eurofondov a inšpirovať ich v príprave ...