Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
16.01.2018 18:00

Ježiškovi pred Vianocami napísalo vyše 100-tisíc detí

S listami a pohľadnicami deti poslali Ježiškovi aj takmer 1 300 kresbičiek, najkrajšia sa tradične stane námetom budúcej detskej vianočnej poštovej známky

Vyše 100-tisíc detí zo Slovenska a 50 ďalších krajín napísalo pred uplynulými Vianocami Ježiškovi v rámci 19. ročníka Vianočnej pošty. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková, deti mohli svoje pozdravy, tajné želania a kresbičky posielať od 9. novembra do 23. decembra na adresu 999 99 Ježiško.

_________________

Deťom, ktoré uviedli spiatočnú adresu, Ježiško posielal odpoveď a darček. S listami a pohľadnicami deti poslali Ježiškovi aj takmer 1 300 kresbičiek.

_________________

Najkrajšia, ktorú vyberie odborná porota, sa tradične stane námetom budúcej detskej vianočnej poštovej známky. Cieľom Vianočnej pošty je podporovať tradície vo forme klasickej listovej korešpondencie.

Najviac listov prišlo Ježiškovi tradične zo Slovenska. Druhou najviac zastúpenou krajinou bol Taiwan, odkiaľ napísalo takmer 7 600 detí, čo je v porovnaní s rokom 2016 o takmer 3 000 viac. Deti posielali svoje pozdravy aj z exotických krajín ako Bahrajn, Brazília, Čína, India, Kazachstan, Japonsko či Malajzia.

Od Ježiška si najčastejšie želali hračky, mobilný telefón, športové potreby, spoločenské hry, hudobné nástroje a školské potreby.

„Medzi detskými želaniami sa však pomerne často objavovali aj tie nemateriálne, napríklad, aby bola rodina na Vianoce spolu alebo aby na celom svete vládla vianočná nálada. Veľmi ma teší, že projekt, ktorý Slovenská pošta organizuje už takmer 20 rokov, stále vyvoláva záujem detí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí," povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik.

Uzavrel, že počas fungovania projektu prišlo na adresu 999 99 Ježiško do Rajeckej Lesnej, kde má Ježiško oficiálnu poštovú schránku, takmer 1,8 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

06.02.2019 08:37

Kaufland potvrdil, že je najlepším zamestnávateľom, a to hneď trikrát

Či už ide o hodnotenia odborníkov, alebo širokej verejnosti, spoločnosť Kaufland je v každom ohľade jedným z najatraktívnejší zamestnávateľov. Potvrdilo to umiestnenie na 1. mieste v 7. ročníku ankety Najzamestnávateľ 2018, kto...
16.05.2019 15:22

Žena novej doby

Slovenské banské múzeum pozýva na vernisáž výstavy Žena novej doby, ktorá sa uskutoční 17.mája 2019 o 18:00 hod. v Galérii PARTER BSC na ulici Gwerkovej-Göllnerovej 6 v Banskej Štiavnici.
06.04.2018 16:38

Registrácia do Malej finančnej akadémie ukončená. Čo bude ďalej?

Tatra banka v spolupráci s neziskovou organizáciou EDULAB a spoločnosťou AGEMSOFT pripravili pre školy druhý ročník Malej finančnej akadémie. Ide o projekt, ktorý učí žiakov finančnej gramotnosti, tímovej práci a ďalším užitočn...