Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
16.01.2018 18:00

Ježiškovi pred Vianocami napísalo vyše 100-tisíc detí

S listami a pohľadnicami deti poslali Ježiškovi aj takmer 1 300 kresbičiek, najkrajšia sa tradične stane námetom budúcej detskej vianočnej poštovej známky

Vyše 100-tisíc detí zo Slovenska a 50 ďalších krajín napísalo pred uplynulými Vianocami Ježiškovi v rámci 19. ročníka Vianočnej pošty. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková, deti mohli svoje pozdravy, tajné želania a kresbičky posielať od 9. novembra do 23. decembra na adresu 999 99 Ježiško.

_________________

Deťom, ktoré uviedli spiatočnú adresu, Ježiško posielal odpoveď a darček. S listami a pohľadnicami deti poslali Ježiškovi aj takmer 1 300 kresbičiek.

_________________

Najkrajšia, ktorú vyberie odborná porota, sa tradične stane námetom budúcej detskej vianočnej poštovej známky. Cieľom Vianočnej pošty je podporovať tradície vo forme klasickej listovej korešpondencie.

Najviac listov prišlo Ježiškovi tradične zo Slovenska. Druhou najviac zastúpenou krajinou bol Taiwan, odkiaľ napísalo takmer 7 600 detí, čo je v porovnaní s rokom 2016 o takmer 3 000 viac. Deti posielali svoje pozdravy aj z exotických krajín ako Bahrajn, Brazília, Čína, India, Kazachstan, Japonsko či Malajzia.

Od Ježiška si najčastejšie želali hračky, mobilný telefón, športové potreby, spoločenské hry, hudobné nástroje a školské potreby.

„Medzi detskými želaniami sa však pomerne často objavovali aj tie nemateriálne, napríklad, aby bola rodina na Vianoce spolu alebo aby na celom svete vládla vianočná nálada. Veľmi ma teší, že projekt, ktorý Slovenská pošta organizuje už takmer 20 rokov, stále vyvoláva záujem detí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí," povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik.

Uzavrel, že počas fungovania projektu prišlo na adresu 999 99 Ježiško do Rajeckej Lesnej, kde má Ježiško oficiálnu poštovú schránku, takmer 1,8 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

06.03.2018 09:57

Stretnutie dvoch vodných svetov

Pozývame vás do marcovej vedeckej kaviarne, v ktorej budeme diskutovať o málo známych tajomstvách dvoch susediacich morí. Dva rôzne ekosystémy boli pred 20. miliónmi rokov spojené, aby sa následne oddelili. V dnešnej dobe sú v...
07.08.2019 10:20

Historický rekord! Až 86 kín nasadí nový slovenský film „Kto je ďalší?“ v premiérový víkend!

Film Kto je ďalší? bude premietať viac kín ako veľké americké blockbustre. Nepremietajú ho len kiná, ktoré sú zatvorené alebo v rekonštrukcii. V prvý, premiérový víkend (22.-25. august 2019) to bude historicky najväčší počet sl...
25.04.2018 09:34

Slovenské kolo medzinárodnej súťaže RC modelov vodíkových áut má za sebou úspešný 2. ročník

Zážitkové centrum vedy Aurelium v Bratislave privítalo 18. a 19. apríla 2. ročník úspešnej súťaže Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC_SK), určenej pre všetky stredné odborné školy na Slovensku. Vybrané školy finančne po...