Späť na zoznam
Externé
Autor: ucn
15.03.2019 08:41

Koncom marca štartuje TOUR de ERA

Výskumníci, akademici, podnikatelia, ale aj záujemcovia z verejného či neziskového sektora majú v najbližšom období možnosť dozvedieť sa o programoch takzvaného Európskeho výskumného priestoru (ERA) viac. Navyše získajú praktické rady pre tvorbu projektových návrhov. Naprieč celým Slovenskom, od Bratislavy až po Košice, štartuje koncom marca TOUR de ERA.

Skratky ako ERASMUS+, COST, Creative Europe, LIFE a podobne patria k programom Európskeho výskumného priestoru (ERA). TOUR de ERA navštívi 5 slovenských miest, aby výskumníkom, akademikom, podnikateľom či ďalším pomohla lepšie sa zorientovať v týchto programoch. Popritom sa účastníci zoznámia aj s aktuálnymi výzvami, ale aj úspešnými príkladmi ďalšieho európskeho programu Horizont 2020 (H2020). Užitočné informácie doplní druhý deň podujatia, vždy v podobe školenia „Ako napísať dobrý projektový návrh."

TOUR de ERA začne 26. marca 2019 v Žiline. Kde inde, ako v meste, ktoré sa považuje za dopravný uzol krajiny, sa môže diskutovať o doprave. O doprave, ktorá je inteligentná, integrovaná a ekologická.

V Banskej Bystrici, v stredoslovenskej metropole, sa otvorí 4. apríla 2019 téma priam „svetová." Ako je to s Európou v meniacom sa svete? Reč bude o inkluzívnych či inovačných spoločnostiach, ale aj vzťahu  vedy k spoločnosti a spoločnosti k vede.

V Košiciach má tradíciu jedna z našich najvýznamnejších hutníckych spoločností. Ideálny priestor na debatu o pokročilých materiáloch, pokročilých výrobných procesoch či nanotechnológiách. TOUR de ERA zavíta do Košíc 16. apríla 2019.

Nitra, sídlo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a miesto pre otázky a odpovede z oblasti potravinovej bezpečnosti, udržateľného poľnohospodárstva či lesného hospodárstva. Dva dni TOUR de ERA v Nitre začnú 25. apríla 2019.   

Poslednou zastávkou, a zároveň cieľovou stanicou je na trase tejto tour Bratislava. Nielen hlavné mesto republiky, ale aj sídlo dôležitej spoločnosti na spracovanie ropy. Práve tu sa bude hovoriť o bezpečnej, čistej a efektívne využívanej energii, inováciách v oblasti životného prostredia či využívaní zdrojov a surovín. Termín bratislavskej diskusie je plánovaný na 29. apríla 2019.

Informácie o podujatí budú priebežne aktualizované na www.cvtisr.sk

Zdroj: minedu

Súvisiace články

22.03.2018 12:38

Sieťoví odborníci sú v IT žiadaní

Odborníkov v oblasti počítačových sietí dnes potrebujú tak malé a stredné podniky, ako aj veľké nadnárodné spoločnosti. Budúcich profesionálov aktuálne preverila celoslovenská súťaž. Zúčastnilo sa jej takmer sto jednotlivcov z...
30.03.2018 15:00

Veľká jarná súťaž pre materské školy!!!

Už vás omrzeli biele steny či tridsaťročná postavička krtka? Tak neváhajte, zapojte sa do súťaže a vyhrajte krásnu, originálnu, jedinečnú, jednoducho DYCH VYRÁŽAJÚCU maľbu od talentovanej Miriam Tichej!!!
05.11.2018 19:05

Letopisy

SNM-Múzeum rusínskej kultúry v Prešove v spolupráci s Veľvyslanectvom Ruskej federácie v Slovenskej republike, Slovensko-ruskej spoločnosti, Klubom ARBAT v Prešove, pripravili výstavu ruského maliara a grafika Alexandra Jerašov...