Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
23.07.2019 08:16

Mladí môžu využiť bezplatnú registráciu na Technical Computing Camp v Brne

Zaujímajú vás technické výpočty a počítačové simulácie? Prihláste sa na bezplatný camp, počas ktorého sa dozviete nielen veľa nových informácií, ale stretnete aj množstvo zaujímavých ľudí.

Letné prázdniny sú v plnom prúde, napriek tomu si študenti už v tomto období hľadajú rôzne mimoškolské aktivity. A tak sa práve teraz môžu „poobzerať", čo ich čaká po letných prázdninách. Začiatok budúceho školského roka bude totiž patriť všetkým nadšencom počítačových simulácií a technických výpočtov. Pýtate sa prečo? Začiatkom septembra (5.-6.9.2019) sa v Brne stretnú odborníci, študenti a tí, ktorých zaujíma spomínaná oblasť.

Máte radi nové výzvy, radi spoznávate nové veci a zaujímate sa o inžinierske nástroje? Stačí sa zúčastniť pravidelnej akcie s názvom Technical Computing Camp, podmienkou je včasná registrácia. Za camp a registráciu záujemcovia neplatia.

Čo všetko je pre účastníkov pripravené? 

Zoznámite sa najmä s inžinierskymi nástrojmi, akými sú MATLAB, COMSOL a dSPACE. Ďalej sa dozviete niečo o programovaní Arduino alebo Raspberry pi. A reč bude aj o tom, ako realizovať svoje nápady a vlastné projekty v MATLAB-e. Ak navyše uvažujete o založení Startupu, ktorý by bol zameraný na výskum a vývoj, ste na správnom miesto. 

Nečakajte žiadne formálne prostredie, organizátori myslia na to, že podobné akcie by sa mali niesť v uvoľnenom duchu. Pre návštevníkov bude pripravené neformálne prostredie Hotela Fontána pri Brnenskej priehrade.

Technial Computing Camp už má svoju históriu a aj tento rok nesmú chýbať v programe odborníci a zaujímaví ľudia, pričom sa tu ponúka príležitosť na získanie cenných kontaktov.  Navzájom budete môcť diskutovať a pýtať sa všetko, čo vás zaujíma a vzniká tiež priestor na výmenu svojich skúsenosti a názorov. Pripravené budú tiež interaktívne ukážky jednotlivých aplikácií (Arduino, Raspberry Pi, mobilné aplikácie, kamery a mnohé iné). 

Súťaž o najlepší užívateľský projekt

Počas campu sú naplánované prednášky, demo ukážky a určite treba spomenúť pre tých, ktorí radi súťažia, aj súťaž o najlepšie užívateľské projekty. Všetky potrebné informácie o súťaži nájdete TU.
Popritom sú naplánované aj prestávky a dobré občerstvenie. 

Registrácia

A kto všetko môže prísť? Registrácia je prístupná nielen pre študentov, ale aj všetkým technickým zamestnancom z komerčného sektoru a akademikom. Zaregistrovať sa môžete TU.

Hlavné témy

  • Deep Learning, Machine Learning a nástroje pre Big Data
  • Model-Based Design a vývoj embedded aplikacií, Low-Cost Hardware
  • Internet a prediktívna údržba systémov, Robotika
  • Computer Vision, systémy ADAS a autonomné riadenie vozidiel
  • Simulácie v reálnom čase, Rapid Control Prototyping a HIL
  • Počítačové simulácie fyzikálnych javov

Spracovala: Martina Baumann, PR špecialistka

Súvisiace články

03.02.2019 08:57

Ako v školách motivovať k úsporám energie s minimálnymi nákladmi

Približne 15 až 20 litrov vody možno ušetriť, ak nenecháte pri umývaní zubov po celý čas pustenú vodu. Aj to bolo jedným zo zistení experimentov, ktoré si vyskúšali žiaci na základnej škole v obci Výčapy Opatovce v rámci medzin...
29.11.2018 08:30

Do poradní na Trhu kože prišlo konzultovať svoje problémy s lekármi 469 ľudí.

Zistené boli aj dva prípady rakoviny kože!
07.09.2018 18:03

TRETÍ ROČNÍK VEDECKÉHO VEĽTRHU sľubuje netradičný a zaujímavý zážitok z vedy

Už o niekoľko dní, 14. septembra 2018, sa námestie NC Eurovea v Bratislave stane dejiskom 3. ročníka Vedeckého veľtrhu, na ktorom sa tentokrát predstaví približne 40 vystavovateľov.