Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
24.04.2018 09:21

Na Železnej studničke sa uskutoční súťaž pre základné školy Pikopretek

Na bratislavskej Železnej studničke sa uskutoční 20. ročník tímovej matematicko-športovej súťaže pre žiakov základných škôl Bratislavského kraja pod názvom Pikopretek.

Ako ďalej agentúru SITA informoval za organizátorov Adam Šánta, viac než 450 účastníkov bude vo štvrtok 26. apríla plniť matematické, logické a športové úlohy na rôznych stanovištiach v prírode.

Súťažné úlohy sú každoročne zasadené do iného príbehu, ktorý slúži na motiváciu a spestrenie súťaže. Informuje o tom internetová stránka organizátora s tým, že o celkovom poradí v každej kategórii rozhoduje čas, v ktorom družstvá prejdú celú trasu, ale aj body za jednotlivé úlohy.

Súťaž od roku 1997 organizuje dobrovoľnícka organizácia P-MAT n. o., ktorá sa zameriava na prácu s talentovanými žiakmi základných škôl v oblasti matematiky a fyziky.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

17.05.2018 08:24

VŠMU pozýva na skladateľskú AsynChróniu

Tvorbu študentov kompozície konzervatórií, vysokých hudobných škôl a mladých skladateľov z celého Slovenska ponúkne všetkým záujemcom už od štvrtka Vysoká škola múzických umení (VŠMU) v Bratislave.
26.07.2018 19:58

Prieskum odhalil nízku úroveň vedomostí o tzv. osmičkových výročiach

Nízku úroveň vedomostí českej populácie o tzv. osmičkových výročiach odhalil prieskum verejnej mienky, ktorého výsledky zverejnili v stredu na tlačovej konferencii v Prahe.
22.12.2018 19:27

Zigo Milan: Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili. Bratislava, Iris 2018, 511 s.

Posledná monografia profesora Milana Ziga, ktorý pôsobil na Katedre filozofie a dejín filozofie Filozofickej fakulty UK v Bratislave 50 rokov. Monografia vyšla takmer presne o rok po tom, čo sme sa s profesorom Zigom navždy roz...