Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
05.02.2018 17:09

Na zimnej univerziáde bude súťažiť 500 vysokoškolákov v 13 športoch

Približne 500 športovcov z 19 slovenských univerzít bude tento rok súťažiť v 13 športoch na Zimnej univerziáde Slovenskej republiky 2018. Podujatie sa uskutoční od 5. do 9. februára a organizovaním bola na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) poverená Technická univerzita (TU) vo Zvolene.

Ako pre TASR uviedol prezident SAUŠ Július Dubovský, súčasťou budú športové zápolenia v hokeji, bežeckom a zjazdovom lyžovaní, biatlone, stolnom tenise, bedmintone, futsale, florbale, tanečnom športe, karate, ale aj ukážkové disciplíny ako pretláčanie rukou, tlak na lavičke a lukostreľba. "Okrem vysokoškolských športovcov, ktorí odišli momentálne na olympiádu do Južnej Kórey, tu bude celá slovenská univerzitná špička," pripomenul.

Okrem športovísk v areáli TU budú slovenskí vysokoškoláci súťažiť aj na zvolenskom zimnom štadióne (hokej), v Základnej škole v Badíne (florbal, futsal), vo Vyšnej Boci (zjazdové lyžovanie), v Osrblí (biatlon) a na Skalke (bežecké lyžovanie).

Podľa rektora TU Rudolfa Kropila pri výbere usporiadateľa V. Zimnej univerziády Slovenskej republiky zavážila aj skutočnosť, že TU (predtým Vysoká škola lesnícka a drevárska vo Zvolene) sa už v minulosti na organizácii podobných podujatí podieľala. Naposledy v roku 1991 tam bola XVI. Česko–Slovenská univerziáda – zimná časť.

__________

Dubovský: "Je tu 500 študentov z asi 19 vysokých škôl a univerzít, je tu základných desať športov, ktoré sú v programe a každý usporiadateľ si môže dať aj také ukážkové športy, alebo sprievodné akcie a Zvolen si vybral tie sprievodné akcie pretláčanie rukou, tlak na lavičke a lukostreľbu a k tým základným športom patria tie tri zimné športy, ktoré sú aj na svetovej univerziáde, čiže je to lyžovanie, alpské, bežecké, biatlon a potom sú tie takzvané sálové športy – stolný tenis, karate, futsal, florbal, bedminton a tanečný šport, ktorý sme v Košiciach prvý krát pred dvomi rokmi zaradili a tak isto hokej, ktorý je prvý krát na zimnej univerziáde."

__________

Zdroj: TASR

 

Pozrite si vysielanie zimnej univerziády v tanečnom športe 

 

Súvisiace články

10.02.2018 14:28

Základná škola v Japonsku chce zaviesť uniformy od Armaniho

Tokijská verejná základná škola plánuje zaviesť žiacke uniformy z produkcie módneho domu Giorgio Armani v cene 80-tisíc jenov za kus (v prepočte približne 600 eur).
04.05.2018 10:24

SKÚS POKUS 2: Hlasovanie za najlepších 30 videí je spustené!

Odborná porota chemickej súťaže Skús pokus 2, ktorú organizuje vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA, vybrala spomedzi takmer 200 videí tridsať finalistov, za ktorých môžete od pondelka 23. apríla 2018 hlasovať.
07.08.2019 10:20

Historický rekord! Až 86 kín nasadí nový slovenský film „Kto je ďalší?“ v premiérový víkend!

Film Kto je ďalší? bude premietať viac kín ako veľké americké blockbustre. Nepremietajú ho len kiná, ktoré sú zatvorené alebo v rekonštrukcii. V prvý, premiérový víkend (22.-25. august 2019) to bude historicky najväčší počet sl...