Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
05.02.2018 17:09

Na zimnej univerziáde bude súťažiť 500 vysokoškolákov v 13 športoch

Približne 500 športovcov z 19 slovenských univerzít bude tento rok súťažiť v 13 športoch na Zimnej univerziáde Slovenskej republiky 2018. Podujatie sa uskutoční od 5. do 9. februára a organizovaním bola na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) poverená Technická univerzita (TU) vo Zvolene.

Ako pre TASR uviedol prezident SAUŠ Július Dubovský, súčasťou budú športové zápolenia v hokeji, bežeckom a zjazdovom lyžovaní, biatlone, stolnom tenise, bedmintone, futsale, florbale, tanečnom športe, karate, ale aj ukážkové disciplíny ako pretláčanie rukou, tlak na lavičke a lukostreľba. "Okrem vysokoškolských športovcov, ktorí odišli momentálne na olympiádu do Južnej Kórey, tu bude celá slovenská univerzitná špička," pripomenul.

Okrem športovísk v areáli TU budú slovenskí vysokoškoláci súťažiť aj na zvolenskom zimnom štadióne (hokej), v Základnej škole v Badíne (florbal, futsal), vo Vyšnej Boci (zjazdové lyžovanie), v Osrblí (biatlon) a na Skalke (bežecké lyžovanie).

Podľa rektora TU Rudolfa Kropila pri výbere usporiadateľa V. Zimnej univerziády Slovenskej republiky zavážila aj skutočnosť, že TU (predtým Vysoká škola lesnícka a drevárska vo Zvolene) sa už v minulosti na organizácii podobných podujatí podieľala. Naposledy v roku 1991 tam bola XVI. Česko–Slovenská univerziáda – zimná časť.

__________

Dubovský: "Je tu 500 študentov z asi 19 vysokých škôl a univerzít, je tu základných desať športov, ktoré sú v programe a každý usporiadateľ si môže dať aj také ukážkové športy, alebo sprievodné akcie a Zvolen si vybral tie sprievodné akcie pretláčanie rukou, tlak na lavičke a lukostreľbu a k tým základným športom patria tie tri zimné športy, ktoré sú aj na svetovej univerziáde, čiže je to lyžovanie, alpské, bežecké, biatlon a potom sú tie takzvané sálové športy – stolný tenis, karate, futsal, florbal, bedminton a tanečný šport, ktorý sme v Košiciach prvý krát pred dvomi rokmi zaradili a tak isto hokej, ktorý je prvý krát na zimnej univerziáde."

__________

Zdroj: TASR

 

Pozrite si vysielanie zimnej univerziády v tanečnom športe 

 

Súvisiace články

05.03.2018 13:46

Robot záchranár, hrajúci futbal alebo tanečný „partner“ – RoboCup 2018

Deti zo základných školách, ale aj stredoškoláci si preverili svoje zručnosti v stavbe a programovaní robotov na 23. ročníku celoslovenskej súťaže RoboCup.
21.07.2017 08:59

MEXIKO: Tisícky učiteľov poberali plat aj keď nevyučovali

MEXIKO - Mexické ministerstvo školstva počas auditu národných výdavkov na vzdelanie zistilo, že viac ako 44-tisíc učiteľov poberalo plat napriek tomu, že nevyučovali. Aurelio Nuňo uviedol, že viac ako 17-tisíc z nich údajne pra...