Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
04.09.2018 18:15

Poľovnícke dni 2018 na hrade Modrý Kameň

Slovenské národné múzeum-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v spolupráci Obvodnou poľovníckou komorou Veľký Krtíš, Slovenským poľovníckym zväzom, okresnou organizáciou Veľký Krtíš a Lesmi SR pripravilo v sobotu 8. septembra 2018 ďalší ročník podujatia Poľovnícke dni 2018 sa na hrade Modrý Kameň.

Celodenný program začne o 10.00 h slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade Modrý Kameň. Tradičnej súťaže vo varení poľovníckeho guľáša sa zúčastní 13 poľovníckych združení a spolkov. Kynológovia návštevníkov zoznámia s poľovnými plemenami psov. Rovnakej téme bude venovaný aj seminár o 14.00 h s názvom Slovenské národné poľovné plemená v poľovníckej praxi. V priestoroch kaplnky Sv. Anny o 15.00 h vystúpia Citaristi z Neniniec. Počas celého dňa je možnosť zapojiť sa do množstva súťaží, napr. v ručnom pílení dreva, hode kyjakom, streľbe zo vzduchovky a pod.

Pre deti je pripravené spoznávanie prírody formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky Čo vieme o lese? Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Popoludní sa návštevníkom predstaví skupina RICASSO – šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku. Počas celého dňa budú expozície v SNM-Múzeu bábkarských kultúr a hračiek ako aj bábkarské tvorivé dielne a interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku otvorené. Najmenších poteší Hračkovisko v múzeu.

Podujatie moderuje Veronika Paulovičová spolu s hercom a režisérom Ľubomírom Paulovičom. Hudobnú produkciu Mariána Čekovského & band ako hosť doplní výherca II. ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar Lukáš Adamec. 

Vstupné na podujatie je 3 €/dospelí a 1 €/deti a dôchodcovia.  

Súvisiace články

20.12.2019 10:57

Tatra banka prichádza s projektom na rozvoj finančnej gramotnosti žiakov

Tatra banka je už druhý rok generálnym partnerom inovatívneho vzdelávacieho produktu, ktorý si pod názvom Fenomény sveta vyskúšalo už viac ako 800 škôl z celého Slovenska. V spolupráci s neziskovou organizáciou EDULAB a spoločn...
07.10.2017 13:53

Deti by do školy nemali odchádzať bez raňajok, radí odborníčka

Deti by do školy nemali odchádzať bez raňajok. Sú jednou z piatich porcií jedál, ktoré dieťa denne potrebuje, vysvetlila dnes Jana Hamade, zástupkyňa hlavného hygienika z Úradu verejného zdravotníctva SR. Pripomenula, že prístu...
05.03.2018 13:46

Robot záchranár, hrajúci futbal alebo tanečný „partner“ – RoboCup 2018

Deti zo základných školách, ale aj stredoškoláci si preverili svoje zručnosti v stavbe a programovaní robotov na 23. ročníku celoslovenskej súťaže RoboCup.