Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
23.03.2018 08:44

Premiéra Draußen vor der Tür (Zostal pred dverami)

Košický divadelný útvar, OZ KUNSTATELIER, odpremiéruje po Veľkej noci predstavenie Draußen vor der Tür (Zostal pred dverami), drámu Wolfganga Borcherta v réžii Pavla Hučku. Predstavenia uvedie 3., 4. a 5. apríla o 19:00 hodine v priestoroch scény Jorik Bábkového divadla v Košiciach, v nemeckom znení, titulkované do slovenčiny pre nemecky nehovoriacich divákov.

Dej inscenácie Draußen vor der Tür, pôvodne drámy pre rozhlasové vysielanie, sa odohráva v Nemecku po skončení druhej svetovej vojny. Zobrazuje návrat mladého muža zo zajatia boja do sveta povojnovej ľahostajnosti a všednosti. Existuje vôbec domov, ktorý existoval pred vojnou a dá sa vôbec hovoriť o návratoch? Zabíjajú vo vojne zbrane, alebo slová - kto je skutočným vinníkom?

 

 

 

Novozaložené občianske združenie Kunstatelier založili členovia predtým aktívni v študentskom divadle KA:Schau fakulty germanistiky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, aby mohli pokračovať v tvorivej kultúrnej činnosti aj po ukončení svojich štúdií.  

Poslaním kolektívu je približovanie nemeckej literárnej tvorby nielen študentom, vytvorenie kultúrneho programového zázemia pre nemecky hovoriaceho diváka a zatraktívnenie nemeckého jazyka pre širšiu verejnosť.

 

Predstavenie odporúčame divákom od 15 rokov, nie je však vekovo obmedzené.
Lístky v predaji online
 

Súvisiace články

30.06.2017 08:27

Do projektu zdravej výživy „Viem, čo zjem“ sa zapojili tisíce žiakov základných škôl

Vytúžený koniec školského roka je už tu. Žiaci sa naučili množstvo nových vedomostí a  v tomto školskom roku sa navyše priučili aj zásadám zdravej výživy. Až stovka základných škôl bola súčasťou prvého ročníka projektu „Viem, č...
27.07.2018 17:58

Vyhodnotenie súťaže Do práce na bicykli 2018 v rámci Bratislavy

Hlavné mesto sa aj v roku 2018 zaregistrovalo do národnej kampane Do práce na bicykli. Vo štvrtok 26. júla primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal počas slávnostného vyhlásenia výsledkov ocenil víťazov 5. ročníka tejto cyklistickej ...
22.03.2018 14:13

Mladý mechatronik má svojich víťazov

Už v poradí šiesty ročník celoslovenského kola súťaže Mladý mechatronik sa stal priestorom pre ukážky vedomostí a zručností tých najšikovnejších stredoškolákov v oblasti elektrotechniky, automatizácie a mechaniky.