Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
23.03.2018 08:44

Premiéra Draußen vor der Tür (Zostal pred dverami)

Košický divadelný útvar, OZ KUNSTATELIER, odpremiéruje po Veľkej noci predstavenie Draußen vor der Tür (Zostal pred dverami), drámu Wolfganga Borcherta v réžii Pavla Hučku. Predstavenia uvedie 3., 4. a 5. apríla o 19:00 hodine v priestoroch scény Jorik Bábkového divadla v Košiciach, v nemeckom znení, titulkované do slovenčiny pre nemecky nehovoriacich divákov.

Dej inscenácie Draußen vor der Tür, pôvodne drámy pre rozhlasové vysielanie, sa odohráva v Nemecku po skončení druhej svetovej vojny. Zobrazuje návrat mladého muža zo zajatia boja do sveta povojnovej ľahostajnosti a všednosti. Existuje vôbec domov, ktorý existoval pred vojnou a dá sa vôbec hovoriť o návratoch? Zabíjajú vo vojne zbrane, alebo slová - kto je skutočným vinníkom?

 

 

 

Novozaložené občianske združenie Kunstatelier založili členovia predtým aktívni v študentskom divadle KA:Schau fakulty germanistiky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, aby mohli pokračovať v tvorivej kultúrnej činnosti aj po ukončení svojich štúdií.  

Poslaním kolektívu je približovanie nemeckej literárnej tvorby nielen študentom, vytvorenie kultúrneho programového zázemia pre nemecky hovoriaceho diváka a zatraktívnenie nemeckého jazyka pre širšiu verejnosť.

 

Predstavenie odporúčame divákom od 15 rokov, nie je však vekovo obmedzené.
Lístky v predaji online
 

Súvisiace články

26.07.2019 17:34

Projekt podujatí V knižnici je super!

V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, Zvolen v období od apríla do decembra 2019 prebiehajú podujatia pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl, ktoré sú súčasťou projektu V knižnici je super! Projekt z verejných zdro...
24.09.2019 13:04

Naplánuj si letnú brigádu v USA už dnes!

Leto plné slnka, vody a zážitkov je za nami. Všetci študenti sa pomaly vracajú do školského kolobehu a už iba spomínajú na príjemné momenty plné zábavy a relaxu s priateľmi.
17.06.2018 11:45

Pozvánka