Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
03.09.2020 13:23

Rakuten Viber oznámil výsledky ankety týkajúcej sa organizácie vyučovania v novom školskom roku

Absolútna väčšina (80%) účastníkov ankety organizovanej v aplikácii Viber súhlasí so začiatkom školského roka v triedach

Podľa celkových výsledkov hlasovania, ktoré organizovala komunikačná aplikácia Viber v 24 krajinách sveta, bude tiež veľká väčšina opýtaných na Slovensku (81%) využívať aplikáciu pre potreby vyučovania na svojom mobile či tablete

San Francisco, 2. septembra 2020 - Rakuten Viber, jedna z popredných aplikácií na svete pre bezpečnú komunikáciu, oznamuje výsledky ankety, ktorej sa zúčastnilo približne 185 000 ľudí. Anketa prebiehala na konci augusta v 24 krajinách sveta, medzi ktorými bolo aj Slovensko. Prieskum ukázal, že používatelia aplikáciu využívajú spoločne s hlavnými nástrojmi pre online vzdelávanie na zabezpečenie komunikácie. Celkovo viac ako 70% používateľov potvrdilo, že Viber budú v novom školskom roku používať na komunikáciu s rodičmi, učiteľmi a študentmi.

Absolútna väčšina, teda 80% používateľov, ktorí sa zúčastnili hlasovania v oficiálnej Viber komunite pre Slovensko, súhlasila so začiatkom školského roka bežnou prezenčnou výukou v triedach. Medzi učiteľmi, ktorí na rovnakú otázku odpovedali v oficiálnej komunite pre učiteľov, to bylo dokonca až 86%.

Takmer polovica členov Viber komunity na Slovensku (44%) tiež odpovedala, že komunikačnú aplikáciu Viber využije v novom školskom roku pre komunikáciu s učiteľmi, ostatnými rodičmi alebo spolužiakmi. Komunikačné aplikácie tak môžu slúžiť ako skvelý doplnok pre komunikáciu týkajúcu sa online nebo offline výuky, ktorú si daná škola zvolí.

Viber návod pre učiteľov

Z celkového počtu účastníkov v 24 krajinách sveta odpovedalo priemerne 22% účastníkov, že Viber používajú rovnako na svojom počítači ako aj na mobile či tablete. Na Slovensku je to iba 14%, absolútna väčšina (81%) využíva aplikáciu pre potreby vyučovania na svojom tablete či mobile.

"Pred rokom sa 100% online vučovanie zdalo ako vízia ďalekej budúcnosti. Vzhľadom k pandémii COVID sa však stalo realitou v priebehu niekoľkých týždňov. Ako rodič sám používam Viber ku komunikácii so svojimi deťmi, pretože je to najbezpečnejšia možnosť komunikácie a rovnako si neželám, aby o nich rôzne spoločnosti zbierali informácie. V posledných niekoľkých mesiacoch sme ale mohli vidieť, že Viber používajú pre komunikáciu mnohí rodičia, učitelia a študenti, aby tak mohli pokračovať vo vzdelávacom procese. Sme veľmi radi, že Viber môže učiteľom, študentom a rodičom ponúknuť flexibilitu a bezpečnosť, "povedal Djamel Agaoua, CEO Rakuten Viber.

Na konci minulého školského roka bol Viber využívaný ako nástroj pre vyučovanie po celom svete. Podľa interného výskumu, ktorý Rakuten Viber usporiadal v ôsmich krajinách strednej a východnej Európy na konci školského roka, uviedlo 65% učiteľov, že Viber využili ako nástroj, ktorý im pomohol komunikovať so študentmi na rôzne témy týkajúce sa vyučovania.

Pre pomoc učiteľom otvoril Rakuten Viber v mnohých krajinách Európy špeciálne komunity, kde sa učitelia môžu dozvedieť o funkciách, ktoré aplikácia ponúka pre využitie vo vzdelávaní. Na Slovensku je to komunita Viber návod pre učiteľov.  V blízkej budúcnosti uvedie tiež Rakuten Viber nové funkcie, ako kvízové módy v anketách, pripomienky v "Moje poznámky" a vylepšenia galérie. 


Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.
 
 
O platforme Rakuten Viber: 
 
Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.
 
Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors. 
Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete! 
 
Zaujímajú vás ďalšie informácie o Rakuten Viber? Nájdete ich tu brand center.


 

Súvisiace články

12.12.2017 12:17

Rétor v politike, politik v rétorike

PREHOVOR, ČLOVEK, TAK, ABY SOM ŤA VIDEL
05.09.2018 18:19

Školy získali originálne žiacke knižky s Kozmixom

V aktuálnom školskom roku 2018/2019 budú mať opäť tisícky žiakov na prvom stupni základných škôl na Slovensku bezplatný celoročný prístup na vzdelávací portál Kozmix.sk. Stane sa tak vďaka tomu, že ich učitelia po minuloročnej ...
10.04.2019 12:47

JUNIOR INTERNET AMAVET 2019

Finále súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET 2019 sa uskutočnilo 5. a 6. apríla 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.