Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
03.09.2020 13:23

Rakuten Viber oznámil výsledky ankety týkajúcej sa organizácie vyučovania v novom školskom roku

Absolútna väčšina (80%) účastníkov ankety organizovanej v aplikácii Viber súhlasí so začiatkom školského roka v triedach

Podľa celkových výsledkov hlasovania, ktoré organizovala komunikačná aplikácia Viber v 24 krajinách sveta, bude tiež veľká väčšina opýtaných na Slovensku (81%) využívať aplikáciu pre potreby vyučovania na svojom mobile či tablete

San Francisco, 2. septembra 2020 - Rakuten Viber, jedna z popredných aplikácií na svete pre bezpečnú komunikáciu, oznamuje výsledky ankety, ktorej sa zúčastnilo približne 185 000 ľudí. Anketa prebiehala na konci augusta v 24 krajinách sveta, medzi ktorými bolo aj Slovensko. Prieskum ukázal, že používatelia aplikáciu využívajú spoločne s hlavnými nástrojmi pre online vzdelávanie na zabezpečenie komunikácie. Celkovo viac ako 70% používateľov potvrdilo, že Viber budú v novom školskom roku používať na komunikáciu s rodičmi, učiteľmi a študentmi.

Absolútna väčšina, teda 80% používateľov, ktorí sa zúčastnili hlasovania v oficiálnej Viber komunite pre Slovensko, súhlasila so začiatkom školského roka bežnou prezenčnou výukou v triedach. Medzi učiteľmi, ktorí na rovnakú otázku odpovedali v oficiálnej komunite pre učiteľov, to bylo dokonca až 86%.

Takmer polovica členov Viber komunity na Slovensku (44%) tiež odpovedala, že komunikačnú aplikáciu Viber využije v novom školskom roku pre komunikáciu s učiteľmi, ostatnými rodičmi alebo spolužiakmi. Komunikačné aplikácie tak môžu slúžiť ako skvelý doplnok pre komunikáciu týkajúcu sa online nebo offline výuky, ktorú si daná škola zvolí.

Viber návod pre učiteľov

Z celkového počtu účastníkov v 24 krajinách sveta odpovedalo priemerne 22% účastníkov, že Viber používajú rovnako na svojom počítači ako aj na mobile či tablete. Na Slovensku je to iba 14%, absolútna väčšina (81%) využíva aplikáciu pre potreby vyučovania na svojom tablete či mobile.

"Pred rokom sa 100% online vučovanie zdalo ako vízia ďalekej budúcnosti. Vzhľadom k pandémii COVID sa však stalo realitou v priebehu niekoľkých týždňov. Ako rodič sám používam Viber ku komunikácii so svojimi deťmi, pretože je to najbezpečnejšia možnosť komunikácie a rovnako si neželám, aby o nich rôzne spoločnosti zbierali informácie. V posledných niekoľkých mesiacoch sme ale mohli vidieť, že Viber používajú pre komunikáciu mnohí rodičia, učitelia a študenti, aby tak mohli pokračovať vo vzdelávacom procese. Sme veľmi radi, že Viber môže učiteľom, študentom a rodičom ponúknuť flexibilitu a bezpečnosť, "povedal Djamel Agaoua, CEO Rakuten Viber.

Na konci minulého školského roka bol Viber využívaný ako nástroj pre vyučovanie po celom svete. Podľa interného výskumu, ktorý Rakuten Viber usporiadal v ôsmich krajinách strednej a východnej Európy na konci školského roka, uviedlo 65% učiteľov, že Viber využili ako nástroj, ktorý im pomohol komunikovať so študentmi na rôzne témy týkajúce sa vyučovania.

Pre pomoc učiteľom otvoril Rakuten Viber v mnohých krajinách Európy špeciálne komunity, kde sa učitelia môžu dozvedieť o funkciách, ktoré aplikácia ponúka pre využitie vo vzdelávaní. Na Slovensku je to komunita Viber návod pre učiteľov.  V blízkej budúcnosti uvedie tiež Rakuten Viber nové funkcie, ako kvízové módy v anketách, pripomienky v "Moje poznámky" a vylepšenia galérie. 


Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.
 
 
O platforme Rakuten Viber: 
 
Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.
 
Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors. 
Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete! 
 
Zaujímajú vás ďalšie informácie o Rakuten Viber? Nájdete ich tu brand center.


 

Súvisiace články

08.07.2018 11:38

Vyše 210 000 kilometrov na automobiloch ŠKODA pre Teach for Slovakia

Prestížny program Teach for Slovakia dáva šancu uspieť v živote aj deťom zo znevýhodneného prostredia ŠKODA AUTO Slovensko partnerom programu od roku 2015 Učitelia najazdili na automobiloch ŠKODA už vyše 210 000 kilometrov bez ...
06.03.2018 10:27

Fenomén čistých autoskiel, alebo kam sa vyparila lietajúca háveď?

Európa zažíva bezprecedentnú stratu biologickej rozmanitosti. Napriek čiastkovým úspechom pri ochrane niektorých veľkých cicavcov a rastlín dosiaľ zlyhávame pri ochrane najpočetnejšej zložky suchozemskej prírody: hmyzu. Entomol...
19.10.2018 10:28

Ako usvedčiť vírus

Pozývame vás do októbrovej vedeckej kaviarne, v ktorej sa bude diskutovať o tom, aké najnovšie metódy založené na genetických poznatkoch sa vyvíjajú pre odhaľovanie a identifikáciu nebezpečných vírusov u hospodárskych a voľne ž...