Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
27.08.2019 21:07

Recenzia na Učiteľský zápisník 2019/2020 od Elistu

Už viac ako 20 rokov som učiteľkou matematiky a fyziky na základnej škole. Pri riešení príkladov, ale aj organizovaní svojich mimoškolských aktivít sa mi osvedčilo mať kvalitné, štruktúrované poznámky, vďaka čomu sa viem rýchlo zorientovať v problematike. Preto aj od žiakov vyžadujem prehľadnosť a štruktúru v zošitoch, vďaka čomu potom dokážu ľahko pochopiť preberanej látke a vzorcom.

Od kedy som učiteľkou, používam papierové učiteľské zápisníky. Zo začiatku sme od vedenia školy dostávali klasické jednoduché zápisníky, ktoré nájdete ešte aj teraz v papiernictvách na celom Slovensku. Tie však len málokomu vyhovovali a preto sme si niektorí robili vlastné zápisníky zo zošitov. Neskôr sme od vedenia školy na začiatku roku dostávali zápisníky od Raabe, ktoré sú síce pekné - farebné, ale plné reklamy a strany majú spojené drôtom. V posledných štyroch rokoch sme začali používať učiteľské zápisníky, ktoré sa mi páčia najviac a som preto rada, že mám možnosť na ne napísať krátku recenziu.

 


 
Tento učiteľský zápisník má kompaktný rozmer (10,5 x 15,5 cm), ale až 208 strán, vďaka čomu mám konečne dostatok miesta aby som mala všetky svoje poznámky pokope. A to si značím naozaj veľa. Už na prvý pohľad zaujme veľmi peknou obálkou so zaoblenými rohmi, lacetkou a záložkami. Je šitý a vďaka tomu sa v ňom príjemne listuje a strany nevypadávajú.

 


 
Na predných stranách tohto učiteľského zápisníka sa nachádza prehľadný kalendár na celý školský rok s vyznačenými prázdninami, číslami týždňov, trvaním vyučovacích hodín a prehľadom vybraných a pamätných dní. Tie napríklad využívajú niektoré kolegyne na prípravu tematických hodín. A napríklad 24.1., na svetový deň komplimentov si dám pozor, aby som žiakov viac chválila. 


Od 6. strany začína diárová časť, rozdelená na týždňové celky a ku každému týždňu je na pravej strane priestor na voľné písanie. Do diára si značím nie len školské aktivity, ale aj tie súkromné - zvykla som si ich farebne odlíšiť. A tak nepotrebujem mať žiadny iný diár. Tu musím vyzdvihnúť fakt, že tento zápisník je skutočne odolný a aj po celoročnom každodennom používaní vyzerá stále dobre. To sa mi pri iných nestávalo.Za diárovou časťou je ďalšie miesto na poznámky a nákresy. Tu si značím hlavne postrehy, ktoré sa nevzťahujú ku konkrétnemu dátumu, alebo zoznam úloh, keď organizujeme výlet, alebo rôzne akcie na škole.

 

 

 

Priestor na klasifikáciu je v poslednej tretine zápisníka a to hneď pre cca 400 žiakov na oba polroky. Je pravda, že po zavedení elektronickej žiackej knižky klesá potreba značiť si známky aj u seba, ale osobne si neviem predstaviť, že by som nemala prehľad o známkach aj vo svojom zápisníku. Uľahčuje mi to priebežné skúšanie žiakov, ako aj uzatváranie známok. Navyše, používať elektronické zariadenia v triede majú žiaci zakázané, tak prečo by ich mal používať učiteľ...? Na samom konci zápisníka je ešte priestor na prehľad zastupovania a rozvrh hodín. 

 

 

 

 Zhrnutie:

Stále nie je nič jednoduchšie a praktickejšie na rýchle poznámky, prehľadné záznamy a organizáciu agendy, ako papierový diár, ktorý môže mať učiteľ neustále pri sebe. Učiteľský zápisník od Elistu je šikovným pomocníkom, ktorý mám vždy poruke a je logicky rozdelený tak, aby sa v ňom skutočne nikto nestratil. Vďaka lacetke si viem napríklad poznačiť, na ktorej strane je žiak, ktorého práve skúšam. Učiteľ, ktorý chce mať poriadok v triede i v poznámkach, si ho bude pochvaľovať a nedá na naň dopustiť. 

Učiteľský zápisník 2019/20 si môžete najvýhodnejšie zakúpiť priamo od výrobcu – vydavateľstva Elist a môžete tak získať aj výraznú množstevnú zľavu.

Mária Jankulová, Košice

Súvisiace články

12.07.2019 13:53

Jediný jazykový festival na Slovensku je späť už o necelé tri mesiace!

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý každoročne spadá na 26. septembra, sa už po druhýkrát uskutoční jediný festival svojho druhu na Slovensku: LingvaFest’2019. V priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave si ted...
07.08.2019 10:20

Historický rekord! Až 86 kín nasadí nový slovenský film „Kto je ďalší?“ v premiérový víkend!

Film Kto je ďalší? bude premietať viac kín ako veľké americké blockbustre. Nepremietajú ho len kiná, ktoré sú zatvorené alebo v rekonštrukcii. V prvý, premiérový víkend (22.-25. august 2019) to bude historicky najväčší počet sl...
24.09.2019 12:27

Štvrtý ročník projektu „Viem, čo zjem“ opäť prichádza do slovenských škôl.

Tentokrát však aj s úplne novým digitalizovaným obsahom