Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
26.02.2018 09:41

Študenti si môžu nájsť prácu na univerzitnom veľtrhu na "zimáku"

Nájsť si prácu, brigádu či stáž môžu študenti Univerzity Mateja Bela (UMB), ale i široká verejnosť na podujatí Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktoré sa uskutoční 27. februára od 14.00 h na banskobystrickom zimnom štadióne.

Na druhý ročník veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí prijalo pozvanie 24 vystavovateľov rôzneho zamerania, z ktorých 14 pôsobí v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja a zvyšok je z mesta pod Urpínom. TASR o tom informovala Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB.

"Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť Amazon, ktorá ponúka pre vysokoškolákov široké spektrum stáží na Slovensku a v Česku. Prináša im tak možnosť naštartovať svoju kariéru v dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti. V priestoroch štadióna budú prezentovať voľné pracovné miesta tri personálne agentúry, ktorých klientmi sú nielen regionálne spoločnosti, ale i zahraničné a nadnárodné otvárajúce dvere záujemcom o prácu v cudzine. Návštevníci veľtrhu majú možnosť získať prehľad o ponuke voľných pracovných miest a požiadavkách na obsadenie ponúkaných pozícií a priamo odovzdať svoj životopis do rúk jednotlivých vystavovateľov," priblížila Straková.

O športový zážitok sa postará majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a HC MASARYK UNIVERSITY. Výťažok z dražby dresov hráčov venujú združeniu Svetielko nádeje, ktoré pôsobí pri banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici a UMB ho podporuje už druhý rok.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

12.10.2017 08:27

Konferencia ŠKOLA 2017/2018 bude o fair-play v zborovni aj mimo nej

Menovanie a odvolanie riaditeľa školy. Evidencia pracovného času pedagogických zamestnancov. Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok v školskej praxi. Najčastejšie nedostatky odhalené školskými kontrolórmi. Zákonné spôsoby uza...
28.10.2019 15:18

Škola v prírode Wachumba - šetríme váš čas a vy sa môžete viac venovať deťom

Plánujete so svojou triedou školu v prírode? Dajte na rady od stoviek vašich kolegov a vyberte si školu v prírode od profesionálov na detské pobyty - CK Wachumba.
13.04.2018 10:28

Deutschkongress združí učiteľov nemčiny a posilní dôležitosť výučby cudzích jazykov na Slovensku

Katolícka univerzita v Ružomberku bude 2. a 3. júla hostiť podujatie Deutschkongress, zamerané na podporu výučby nemeckého jazyka na Slovensku. Oblasť workshopov pre učiteľov a lektorov podporila Nadácia Volkswagen Slovakia, al...