Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
26.02.2018 09:41

Študenti si môžu nájsť prácu na univerzitnom veľtrhu na "zimáku"

Nájsť si prácu, brigádu či stáž môžu študenti Univerzity Mateja Bela (UMB), ale i široká verejnosť na podujatí Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktoré sa uskutoční 27. februára od 14.00 h na banskobystrickom zimnom štadióne.

Na druhý ročník veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí prijalo pozvanie 24 vystavovateľov rôzneho zamerania, z ktorých 14 pôsobí v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja a zvyšok je z mesta pod Urpínom. TASR o tom informovala Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB.

"Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť Amazon, ktorá ponúka pre vysokoškolákov široké spektrum stáží na Slovensku a v Česku. Prináša im tak možnosť naštartovať svoju kariéru v dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti. V priestoroch štadióna budú prezentovať voľné pracovné miesta tri personálne agentúry, ktorých klientmi sú nielen regionálne spoločnosti, ale i zahraničné a nadnárodné otvárajúce dvere záujemcom o prácu v cudzine. Návštevníci veľtrhu majú možnosť získať prehľad o ponuke voľných pracovných miest a požiadavkách na obsadenie ponúkaných pozícií a priamo odovzdať svoj životopis do rúk jednotlivých vystavovateľov," priblížila Straková.

O športový zážitok sa postará majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a HC MASARYK UNIVERSITY. Výťažok z dražby dresov hráčov venujú združeniu Svetielko nádeje, ktoré pôsobí pri banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici a UMB ho podporuje už druhý rok.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

12.05.2017 08:19

Workshop v ŠPÚ s nemeckým lektorom Jensom Krügerom pre učiteľov

V Štátnom pedagogickom ústave sa konal ďalší workshop pre učiteľov nemeckého jazyka. Nemecký lektor Jens Krüger na ňom predstavil slovenským pedagógom rôzne aktivity, ktoré žiakov nielen zaujmú, ale vedú aj k zlepšeniu ich komu...
03.09.2018 09:21

Peter Čižmár pozval na Slovensko unikátne poľské divadlo

Teatr NN ponúkne návštevníkom predstavenie, klezmer band i ochutnávku jedál
18.05.2018 10:03

Učitelia budú aktívne riešiť školské problémy

7. ročník medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google5 – najväčšie stretnutie učiteľov na Slovensku prinesie účastníkom celkom nový formát – Open Space Konferenciu.