Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
26.02.2018 09:41

Študenti si môžu nájsť prácu na univerzitnom veľtrhu na "zimáku"

Nájsť si prácu, brigádu či stáž môžu študenti Univerzity Mateja Bela (UMB), ale i široká verejnosť na podujatí Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktoré sa uskutoční 27. februára od 14.00 h na banskobystrickom zimnom štadióne.

Na druhý ročník veľtrhu kariéry a pracovných príležitostí prijalo pozvanie 24 vystavovateľov rôzneho zamerania, z ktorých 14 pôsobí v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja a zvyšok je z mesta pod Urpínom. TASR o tom informovala Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB.

"Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť Amazon, ktorá ponúka pre vysokoškolákov široké spektrum stáží na Slovensku a v Česku. Prináša im tak možnosť naštartovať svoju kariéru v dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti. V priestoroch štadióna budú prezentovať voľné pracovné miesta tri personálne agentúry, ktorých klientmi sú nielen regionálne spoločnosti, ale i zahraničné a nadnárodné otvárajúce dvere záujemcom o prácu v cudzine. Návštevníci veľtrhu majú možnosť získať prehľad o ponuke voľných pracovných miest a požiadavkách na obsadenie ponúkaných pozícií a priamo odovzdať svoj životopis do rúk jednotlivých vystavovateľov," priblížila Straková.

O športový zážitok sa postará majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a HC MASARYK UNIVERSITY. Výťažok z dražby dresov hráčov venujú združeniu Svetielko nádeje, ktoré pôsobí pri banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici a UMB ho podporuje už druhý rok.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

21.05.2019 22:34

Vo Fashion Point Café prebieha unikátna výstava

Nič nie je nemožné - v Košiciach predstavujú svoje úžasné diela hluchoslepí výtvarníci
03.09.2018 09:21

Peter Čižmár pozval na Slovensko unikátne poľské divadlo

Teatr NN ponúkne návštevníkom predstavenie, klezmer band i ochutnávku jedál
23.02.2018 17:21

Ktorý robot bude najlepší?

Rozhodne sa na RoboCup-e