Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
29.05.2018 08:35

V Prešove vyhlásili krajskú súťaž stredoškolských časopisov

Tvorivé novinárske tímy zo stredných škôl Prešovského kraja sa môžu zapojiť už do 6. ročníka Súťaže stredoškolských časopisov. Tú každoročne organizuje Prešovský samosprávny kraj (PSK), Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov (RO SSN) v Prešove a Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Zúčastniť sa jej môžu školské časopisy všetkých typov stredných škôl v Prešovskom kraji. Uzávierka súťaže je 30. júna.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, do súťaže je možné poslať školské časopisy z aktuálneho školského roku 2017/2018.

Každý účastník musí poslať minimálne dve a maximálne tri rôzne čísla časopisu z uvedeného obdobia, každé v dvoch exemplároch. Súťaže sa môžu zúčastniť aj on-line (elektronické) časopisy stredných škôl. V takomto prípade je potrebné časopis prihlásiť e-mailom na adresu kniznicapoh.crd@gmail.com.

Školské časopisy v printovej podobe je potrebné doručiť s označením „Súťaž školských časopisov" na adresu:

Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove 

Centrum regionálnych dokumentov

 Hlavná 139

080 01 Prešov

Zaradenie časopisu do súťaže emailom potvrdí Centrum regionálnych dokumentov Knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove. Doručené školské časopisy posúdi odborná porota, odsúhlasená Výborom RO SSN v Prešove. „Obsah časopisov a ich prepojenie so životom školy a regiónu bude aj tentoraz hodnotiť odborná porota zložená z profesionálov z mediálnej praxe," uviedla Jeleňová. Výsledky budú vyhlásené na jeseň pri príležitosti Dňa študentstva. Víťazné redakčné tímy získajú diplomy, vecné ceny i finančné príspevky.

Na doterajších piatich ročníkoch krajskej súťaže sa zúčastnila už vyše stovka časopisov. Vlani súťažilo 24 stredoškolských časopisov z jedenástich miest a okresov, čo je rekordný počet prihlásených škôl. Víťazstvo z krajskej súťaže si naposledy odniesli Gymploviny z Gymnázia Terézie Vansovej zo Starej Ľubovne, ktoré súťaž vyhrali už trikrát.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

11.02.2018 08:41

Žiaci sa zahrali na malých spisovateľov a ilustrátorov

Aj tento rok si projekt zdravej výživy „Viem, čo zjem“ pripravil pre žiakov zaujímavé súťaže. Prvá z nich „Zabávame sa komiksom“, do ktorej sa zapojilo až 184 tried z 55 zapojených škôl , už pozná svojich víťazov. Žiaci popusti...
31.05.2018 09:18

Nové bioplasty z STU sa môžu rozložiť aj v pôde i vo vode

„Keď hovoríme o bioplastoch, rozumieme buď plast vyrobený z obnoviteľných zdrojov surovín alebo biologicky rozložiteľné plasty. Pre prírodu sú, samozrejme, najpriaznivejšie tie, ktoré sú aj z obnoviteľných surovín aj biologick...