Autori profilovej výstavy SNM-Hudobného múzea po lete opäť osobne privítajú návštevníkov výstavy Klenoty z múzea. Ako sa zbiera hudba. V utorok 18. septembra o 17.00 h v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave predstavia tri zaujímavé témy, ktoré sú súčasťou tohto výstavného projektu. Vstup na podujatie je voľný.
Zaujíma vás spojenie geniálneho hudobníka a fenomenálneho klavírneho virtuóza Franza Liszta (1811 – 1886) s mestom Bratislava? Chcete sa dozvedieť, ako sa jeho vlasy dostali do múzea? Alebo si na vlastné oči obzrieť nádherné spevníky, modlitebné knihy a žaltáre, ktoré sa po vynájdení kníhtlače stali úspešným vydavateľským artiklom. Či radšej zaspomínať na časy nedávne, keď sa v minulom storočí začali kľukatiť cesty populárnej hudby aj na Slovensku? Všetky tieto témy vám podrobne predstavia kurátori SNM-Hudobného múzea Sylvia Urdová, Zlatica Kendrová a Lucia Fojtíková.
Výstava Klenoty z múzea. Ako sa zbiera hudba cez vzácne pamiatky zbierkového fondu SNM-Hudobného múzea prezentuje hudobnú kultúru na Slovensku od stredoveku po 20. storočie.
Viac info: www.snm.sk