Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
24.09.2020 10:44

Viber prichádza s novými funkciami

Komunikačná aplikácia predstavuje 3 novinky pre online vzdelávanie - možnosť organizovať kvízy, vylepšenú galériu a pripomienky v poznámkach.

Bratislava, 24. septembra, 2020, Rakuten Viber, popredná svetová aplikácia pre bezpečnú komunikáciu predstavuje novinky, ktoré majú pomôcť učiteľom, rodičom a študentom lepšie komunikovať. Táto aktivita je súčasťou dlhodobej snahy poskytnúť vhodné nástroje pre online vzdelávanie. Komunikačná aplikácia tak prináša možnosť organizovať kvízy v skupinách aj komunitách, vylepšenú galériu a pripomienky v poznámkach.

Kvízy v aplikácii učiteľom umožnia ľahko a rýchlo zistiť, aké sú vedomosti študentov vo vybranej oblasti alebo predmete.

Usporiadať kvíz je veľmi jednoduché:

  • Vyberte si komunitu alebo skupinu, kde chcete kvíz usporiadať a kliknite na ikonku ankiet v spodnej lište.
  • Vyberte si režim pre kvízy, napíšte otázku, zadajte odpovede a ak chcete, tak aj vysvetlenie prečo je daná odpoveď správne.
  • Vyberte správnu odpoveď a kliknite na "Vytvoriť".

Členovia skupiny alebo komunity môžu vidieť jednotlivé možnosti a správnu odpoveď. Krátke vysvetlenie odpovede sa dozvedia až vtedy, keď sami poskytnú svoju odpoveď. Odpovede jednotlivcov zostávajú v komunitách skryté aj pre toho, kto kvíz vytvoril. V skupinách môže vidieť jednotlivé odpovede aj autor kvízu. Táto nová funkcia je užitočná pre každého, kto si potrebuje overiť u ostatných, či niečomu porozumeli, aké majú vedomosti z danej témy alebo len tak, pre zábavu.

"Na konci minulého školského roka dostalo online vzdelávanie úplne novú podobu. Z postupného procesu sa stalo niečo, čo bolo treba riešiť okamžite. V rozpätí niekoľkých dní sa proces vzdelávania presunul zo školských tried do domáceho prostredia. Študenti, učitelia a rodičia vytvorili na Viberi mnoho komunít, ktoré im pomohli s komunikáciou a všeobecne so vzdelávaním. Keď sa pozrieme na čísla používateľov komunít v rovnakom období pred rokom, vidíme, že tento rok sa ich číslo zdvojnásobilo. To ukazuje, že Viber je dnes v oblasti vzdelávania veľmi užitočným nástrojom, "povedala Anna Znamenskaya - Chief Growth Officer v spoločnosti Rakuten Viber.

Viber sa zaviazal, že bude maximálne podporovať a rozširovať nástroje vhodné pre oblasť vzdelávania. Ku kvízom pridáva aj vylepšenú galériu, ktorá umožňuje lepšiu správu fotiek, videí či súborov alebo pripomienky v poznámkach, ktoré upozornia na blížiace sa termíny. 
Pre tých, ktorí chcú zdieľať niečo zábavné je tu možnosť vytvárať vlastné GIFy alebo samolepky a tiež reagovať na správy. Hlasové alebo video správy sú tiež skvelou možnosťou, ako oznámiť niečo rýchlo a osobne. 

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.
 

O platforme Rakuten Viber: 
 

Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.
 
Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors. 
Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete! 
 
Zaujímajú vás ďalšie informácie o Rakuten Viber? Nájdete ich tu brand center.

Súvisiace články

06.04.2020 07:44

Strávte so svojimi deťmi karanténu efektívne. Pripravte im aktivity na internete, ktoré ich zabavia a aj niečo naučia

Domáca karanténa sa v súčasnosti týka takmer každého z nás. Kým pár týždňov dozadu sme si niečo podobné nedokázali ani len predstaviť, teraz väčšinu času trávime doma. Najmä pre rodičov nemusí byť táto situácia vôbec jednoduchá...
08.10.2017 17:39

INFOKOMPAS - Navigácia bludiskom dezinformácií

Učíte na strednej škole? Pripravujeme pre Vás tvorivý workshop vedený Dávidom Králikom, zameraný na vytvorenie zážitkových aktivít k výuke informačnej gramotnosti a kritického myslenia.
28.02.2020 08:43

Prieskum ukázal, že deti sa stravujú zdravšie, ale majú menej pohybu

Všetci to veľmi dobre poznáme. Kým jedni rodičia sa obávajú, či ich dieťa zjedlo aspoň niečo, iní uvažujú, či toho nezjedlo príliš. Pravdou je, že vypestovať u detí pozitívny vzťah k stravovacím návykom, ale aj pohybovým aktivi...