Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
08.04.2018 09:52

Víziou budúcnosti sú stroje, ktoré uľahčia život ľuďom

Víziou budúcnosti sú podľa odborníkov stroje, ktoré pomôžu ľuďom v rôznych životných situáciách. Ide napríklad o robotické včely na opeľovanie stromov či roboty, pomáhajúce hendicapovaným v domácnosti alebo spolupráca drona a pozemného robota, ktorá sa dá využiť napríklad pri záchranných akciách.

Night of Chances (NOC) Engineering, ktorá bola pôde Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, zaujala inovatívnymi diskusiami a debatami o nových technológiách a výskume. V poradí dvadsiatu NOC otvorili zástupcovia lídrov výskumu a vývoja auto-moto priemyslu.

Podľa Igora Kistera zo ZF Slovakia je najdôležitejší jazyk, najmä ak robíte v priemysle, kde je komunikácia na medzinárodnej úrovni. Všetci hovoria anglicky. Dôraz na jazyky kladie aj duálny program štúdia podľa spoločnosti Volkswagen, ktorý implementovali na Strojníckej fakulte STU. Namiesto troch rokov študenti študujú bakalára štyri roky, no pre zamestnávateľa sú už po skončení školy pripravení do zamestnania viac ako ich rovesníci. Agentúru SITA informovala za organizátorov Lucia Maková.

Podľa odborníkov je dôležité hovoriť o obavách už pri vývoji robotov, aby si konštruktéri uvedomili váhu umelej inteligencie a dokázali predísť krízovým situáciám a dodávajú, že umelá inteligencia je technológia, ktorá musí ľudí poslúchať. Taktiež zhodnotili, že najväčší vývoj sa očakáva v oblasti dopravy a medicíny.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

28.10.2019 15:18

Škola v prírode Wachumba - šetríme váš čas a vy sa môžete viac venovať deťom

Plánujete so svojou triedou školu v prírode? Dajte na rady od stoviek vašich kolegov a vyberte si školu v prírode od profesionálov na detské pobyty - CK Wachumba.
22.03.2018 12:38

Sieťoví odborníci sú v IT žiadaní

Odborníkov v oblasti počítačových sietí dnes potrebujú tak malé a stredné podniky, ako aj veľké nadnárodné spoločnosti. Budúcich profesionálov aktuálne preverila celoslovenská súťaž. Zúčastnilo sa jej takmer sto jednotlivcov z...
31.07.2017 08:08

HOKEJ: SZĽH využije dotáciu od štátu na infraštruktúru a mládež

BRATISLAVA  -Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) plánuje využiť osobitnú finančnú dotáciu vo výške 4 125 000 eur od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na rozvoj infraštruktúru a podporu mládežníckeho hokeja. „Ch...