Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
08.04.2018 09:52

Víziou budúcnosti sú stroje, ktoré uľahčia život ľuďom

Víziou budúcnosti sú podľa odborníkov stroje, ktoré pomôžu ľuďom v rôznych životných situáciách. Ide napríklad o robotické včely na opeľovanie stromov či roboty, pomáhajúce hendicapovaným v domácnosti alebo spolupráca drona a pozemného robota, ktorá sa dá využiť napríklad pri záchranných akciách.

Night of Chances (NOC) Engineering, ktorá bola pôde Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, zaujala inovatívnymi diskusiami a debatami o nových technológiách a výskume. V poradí dvadsiatu NOC otvorili zástupcovia lídrov výskumu a vývoja auto-moto priemyslu.

Podľa Igora Kistera zo ZF Slovakia je najdôležitejší jazyk, najmä ak robíte v priemysle, kde je komunikácia na medzinárodnej úrovni. Všetci hovoria anglicky. Dôraz na jazyky kladie aj duálny program štúdia podľa spoločnosti Volkswagen, ktorý implementovali na Strojníckej fakulte STU. Namiesto troch rokov študenti študujú bakalára štyri roky, no pre zamestnávateľa sú už po skončení školy pripravení do zamestnania viac ako ich rovesníci. Agentúru SITA informovala za organizátorov Lucia Maková.

Podľa odborníkov je dôležité hovoriť o obavách už pri vývoji robotov, aby si konštruktéri uvedomili váhu umelej inteligencie a dokázali predísť krízovým situáciám a dodávajú, že umelá inteligencia je technológia, ktorá musí ľudí poslúchať. Taktiež zhodnotili, že najväčší vývoj sa očakáva v oblasti dopravy a medicíny.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

26.02.2019 08:02

Mladí dospelí z detských domovov si vyskúšali svoje nákupné zručnosti v Kauflande

Spolupráca Kauflandu a Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar pokračuje aj v tomto roku.
12.07.2019 13:53

Jediný jazykový festival na Slovensku je späť už o necelé tri mesiace!

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý každoročne spadá na 26. septembra, sa už po druhýkrát uskutoční jediný festival svojho druhu na Slovensku: LingvaFest’2019. V priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave si ted...
29.10.2019 10:26

Fenomény sveta úspešne vyskúšalo už 800 škôl. Zážitkové vyučovanie pokračuje aj v tomto školskom roku.

Fenomény sveta - inovatívna forma vzdelávania má za sebou pilotné testovanie. V školskom roku 2018/2019 sa doň zapojilo až 800 škôl. Učitelia aj žiaci si Fenomény sveta obľúbili natoľko, že sa na mnohých školách stali pevnou sú...