Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
07.10.2017 11:51

Východ Slovenska prejavil o súťaž Roadshow veľký záujem

Včera sa skončil prvý týždeň putovnej časti Roadshow 2017 - súťaže, ktorú pripravil a realizuje Úrad vlády SR pre študentov stredných škôl s cieľom priblížiť mladým ľuďom tematiku podpory eurofondov a inšpirovať ich v príprave konkrétneho projektového zámeru, s ktorým môžu vyhrať zaujímavé ceny tak pre seba, ako aj pre školu, ktorú navštevujú.

Tento týždeň lektori Úradu vlády SR zavítali do viacerých miest a škôl - v pondelok to bola Stredná odborná škola v Poltári a Stredná priemyselná škola v Snine. V ďalších dňoch zavítala Roadshow 2017 na stredné školy v Medzilaborciach, Stropkove, Giraltovciach, Detve, Brezne a v Modre.

Podujatie pozostáva z informačného stretnutia a prezentácie, počas ktorej majú študenti možnosť oboznámiť s princípmi čerpania fondov, ako aj s konkrétnymi informáciami o operačných programoch. Lektori Úradu vlády SR vysvetľujú súťažné zadanie, teda ako vypracovať vlastný a originálny projektový zámer.

Už dnes sa dá konštatovať, že tak študenti, ako aj pedagógovia sa o tematiku eurofondov veľmi živo zaujímajú. V diskusii zaznievali zaujímavé konkrétne nápady študentov, analýza už realizovaných projektov v ich blízkom okolí či regióne.

Lektorov milo prekvapila Hotelová akadémia v Brezne, ktorá si pre túto príležitosť pripravila originálny balíček v rámci projektu Erasmus+, originálne otázky kládli aj študenti Strednej odbornej školy Andyho Warhola v Medzilaborciach. Roadshow 2017 hneď v prvý týždeň ukázala, že výber miest, do ktorých boli zahrnuté aj menej rozvinuté regióny, bol správny.

Budúci týždeň poputuje Roadshow 2017 na stredné školy v týchto mestách:

 

  • Levoča
  • Stará Ľubovňa
  • Bardejov
  • Gelnica

 

  • Námestovo
  • Dolný Kubín
  • Kysucké Nové Mesto
  • Senica 
  • Skalica


      Podrobný harmonogram, ako aj kompletné informácie o súťaži, sú uvedené na stránke www.eufondy.sk v časti Novinky: http://www.partnerskadohoda.gov.sk/roadshow-2017-dolezite-informacie- pre-studentov-a-skoly/

Zdroj: TASR

Súvisiace články

05.11.2018 19:31

Prichádzame s kožou na trh

12 odborných diskusií / 9 verejných poradní kože / 3 diskrétne poradne kože / 26 dermatovenerológov
30.06.2017 08:27

Do projektu zdravej výživy „Viem, čo zjem“ sa zapojili tisíce žiakov základných škôl

Vytúžený koniec školského roka je už tu. Žiaci sa naučili množstvo nových vedomostí a  v tomto školskom roku sa navyše priučili aj zásadám zdravej výživy. Až stovka základných škôl bola súčasťou prvého ročníka projektu „Viem, č...
14.05.2018 10:38

Ako ďalej bez antibiotík?

Pozývame vás do jubilejnej májovej vedeckej kaviarne, v ktorej si po desiatich rokoch úspešného fungovania cyklu vedeckých kaviarní pripomenieme vôbec prvú prednášku z máji roku 2008 venovanej téme konca antibiotík. Rovnako aj ...