Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
05.02.2018 20:00

Výťažok z charitatívneho punču pôjde na lyžiarsky výcvik školákov

Športovo-zábavný festival Big Air v meste, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. a 10. februára v Kremnici, bude mať opäť aj charitatívny rozmer. Prostredníctvom kúpy charitatívneho punču budú môcť návštevníci prispieť na zabezpečenie lyžiarskeho výcviku pre miestnych školákov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

"V Kremnici vyrástli úspešní reprezentanti v bežeckom lyžovaní, snoubordingu a dnes už má vďaka SKI klubu svojich mladých zástupcov aj zjazdové lyžovanie. Nie všetky deti však majú možnosť naučiť sa lyžovať. Ani tento rok preto nebude výnimkou a aj na 11. ročníku Big Air v meste radi podporíme dobrú vec," informovala za organizátorov Silvia Majerová s tým, že už piatykrát si budú môcť návštevníci podujatia priamo na námestí kúpiť charitatívny punč pre radosť detí.

Marek Smatana z lyžiarskej a snoubordovej školy Snowsports, ktorá je pôvodcom tejto myšlienky, priblížil, že aj tento rok sa čistý výnos zbierky použije na zabezpečenie výučby lyžovania vybraných detí zaradených do komunitného programu rozvoja lyžovania. "Podobný projekt sme realizovali pred viac ako desiatimi rokmi v Juhoafrickej republike. Účasť na programe, v rámci ktorého sa lokálne deti mohli naučiť lyžovať, sme im umožnili ako odmenu za dobré výsledky v škole," uviedol. 

BAVM 2017 – FOTO Dominik Roth

Z kremnických škôl sa na základe sociálneho postavenia rodiny, ale aj prospechu detí vyberie 15 žiakov, ktorí sa počas jedného týždňa v rámci intenzívneho kurzu naučia lyžovať pod dohľadom inštruktorov. "Výnos zo zbierky používame na vykrytie nákladov programu, napríklad na skipasy a výstroj pre deti," doplnil Smatana. 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

14.05.2018 14:42

Šiesty ročník Finančnej olympiády má svojho víťaza

Šiesty ročník Finančnej olympiády má svojho víťaza. Je ním Martin Kňaze z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch.
15.04.2020 08:58

Záhradný nábytok z umelého ratanu

Jar je už tu a leto sa neodvratne blíži. No a spolu s pomaly vychádzajúcim slnkom prišiel čas vytiahnuť tiež starý záhradný nábytok alebo sa poobzerať po novom. Aby ste si mohli nielen vy, ale aj vaša rodinka mohli vychutnať vo...
10.04.2018 13:59

Medici vyučovali vo svojej Škole zdravia deti aj dospelých

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach zorganizovali v sobotu 7. apríla 2018 v čase od 10. do 18. hodiny v košickom Auparku tretí ročník Školy zdravia. Šlo o preventívnu akciu pre širokú verejnosť realizovanú v spolupráci ...