Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
05.02.2018 20:00

Výťažok z charitatívneho punču pôjde na lyžiarsky výcvik školákov

Športovo-zábavný festival Big Air v meste, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. a 10. februára v Kremnici, bude mať opäť aj charitatívny rozmer. Prostredníctvom kúpy charitatívneho punču budú môcť návštevníci prispieť na zabezpečenie lyžiarskeho výcviku pre miestnych školákov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

"V Kremnici vyrástli úspešní reprezentanti v bežeckom lyžovaní, snoubordingu a dnes už má vďaka SKI klubu svojich mladých zástupcov aj zjazdové lyžovanie. Nie všetky deti však majú možnosť naučiť sa lyžovať. Ani tento rok preto nebude výnimkou a aj na 11. ročníku Big Air v meste radi podporíme dobrú vec," informovala za organizátorov Silvia Majerová s tým, že už piatykrát si budú môcť návštevníci podujatia priamo na námestí kúpiť charitatívny punč pre radosť detí.

Marek Smatana z lyžiarskej a snoubordovej školy Snowsports, ktorá je pôvodcom tejto myšlienky, priblížil, že aj tento rok sa čistý výnos zbierky použije na zabezpečenie výučby lyžovania vybraných detí zaradených do komunitného programu rozvoja lyžovania. "Podobný projekt sme realizovali pred viac ako desiatimi rokmi v Juhoafrickej republike. Účasť na programe, v rámci ktorého sa lokálne deti mohli naučiť lyžovať, sme im umožnili ako odmenu za dobré výsledky v škole," uviedol. 

BAVM 2017 – FOTO Dominik Roth

Z kremnických škôl sa na základe sociálneho postavenia rodiny, ale aj prospechu detí vyberie 15 žiakov, ktorí sa počas jedného týždňa v rámci intenzívneho kurzu naučia lyžovať pod dohľadom inštruktorov. "Výnos zo zbierky používame na vykrytie nákladov programu, napríklad na skipasy a výstroj pre deti," doplnil Smatana. 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

24.04.2018 09:21

Na Železnej studničke sa uskutoční súťaž pre základné školy Pikopretek

Na bratislavskej Železnej studničke sa uskutoční 20. ročník tímovej matematicko-športovej súťaže pre žiakov základných škôl Bratislavského kraja pod názvom Pikopretek.
24.04.2018 18:26

Súťaž Učiteľ Slovenska pomôže objaviť lídrov a profesijné vzory

Príležitosť ukázať svetu, že máme vynikajúcich, šikovných a svojmu povolaniu oddaných učiteľov. Snaha posilniť status profesie a sebavedomia pedagógov, lebo ich práca má vplyv na celú našu spoločnosť. Také sú ciele prvého roční...
21.06.2019 09:38

Ocenenie Učiteľ Slovenska prináša príbehy inšpiratívnych pedagógov

Na Slovensku máme veľa aktívnych učiteľov, ktorí sa rozhodli o svoje skúsenosti a dosiahnuté výsledky podeliť nielen so svojimi kolegami, ale aj s verejnosťou. 70 pedagógov sa zapojilo do 2. ročníka ocenenia Učiteľ Slovenska, k...