Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
26.04.2018 14:29

Zážitková hodina v EDULAB

Vzdelávacie centrum EDULAB ponúka malým školákom a ich učiteľom možnosť vyskúšať si zážitkovú hodinu

O tom, že učenie môže byť pre deti skutočne atraktívne sa majú možnosť presvedčiť učitelia a ich žiaci na prvom stupni základných škôl z celého Slovenska. V rámci vzdelávacieho cyklu „Zážitkové učenie s KOZMIXOM" im vzdelávacie centrum neziskovej organizácie EDULAB aktuálne ponúka možnosť prísť a zažiť inovatívnu výučbu, ktorá bude deti baviť a motivovať.  

„Vyučovacia hodina má dĺžku 60 až 90 minút a je vedená pedagógmi EDULAB-u s dlhoročnou praxou. Pre učiteľov je inšpiráciou využiteľnou v každodennej praxi, pre ich žiakov zážitkovým učením, keď sa učia a zabávajú zároveň," hovorí Lucia Kandráčová, ktorá jedna z pedagogičiek vzdelávacieho centra.

Učitelia, ktorí chcú so svojimi žiakmi do EDULAB-u prísť, si môžu vybrať jeden zo štyroch tematických okruhov určených žiakom prvého stupňa základných škôl. 

Prvým je matematika, kde sa ukáže, že vôbec nemusí byť pre deti strašiakom. Kozmix žiakov prevedie svetom počtov zábavnou formou, deti si zopakujú základné matematické operácie a popritom pochopia, že nadobudnuté zručnosti možno zužitkovať vo všetkých sférach bežného života. 

Na slovenčine sa žiaci spolu s Kozmixom ponoria do hravého sveta slovenského jazyka, v ktorom vládne zábava a radosť zo spoznávania rodnej reči. Žiaci zistia, že slovenčina je ten najkrajší jazyk v celom vesmíre.

Čo je to recyklácia alebo ako dlho sa v prírode rozkladá vyhodená žuvačka? Odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac žiaci zistia na dobrodružnej misii za záchranou Modrej planéty.

Pri téme finančnej gramotnosti sa zasa žiaci hravou formou oboznámia so svetom peňazí. Spoločne objavia rôzne druhy platidiel, zistia čo je to mzda a na čo slúži banka. Okrem toho sa naučia ako správne hospodáriť a prečo sa oplatí robiť si finančné plány.

A to nie je všetko. V cene 3 € za jedného žiaka je okrem samotnej zážitkovej výučby aj certifikát pre každého žiaka, Kozmixov komiks, tetovačky a odznaky s motívmi obľúbených postavičiek. Učitelia získajú okrem darčeka bezplatný, 3-mesačný prístup na portál Kozmix.sk. Ten obsahuje množstvo interaktívnych a inovatívnych vzdelávacích materiálov využiteľných pri bežnej výučbe v škole.

V prípade záujmu o zážitkové učenie s Kozmixom v EDULAB-e je potrebné, aby učitelia napísali na info@edulab.sk a dohodli si termín návštevy.

Súvisiace články

10.01.2018 07:16

Malé národy potrebujú veľké osobnosti

„V spoločnosti štátov, podobne ako v ľudskom tele, malé orgány hrajú rovnako dôležitú úlohu ako veľké. Nemôžeme popierať význam štátu vo svetovom systéme len preto, že na mape sveta zaberá malú rozlohu.“
07.09.2018 17:40

Nadácia Ekopolis vyhlasuje Instagram súťaž Daj odpadu druhú šancu!

V lete vybrala Nadácia Ekopolis spomedzi deviatich zapojených škôl štyri najlepšie, ktoré získali finančný grant na realizáciu nápadov svojich študentov v rámci projektu Envirovzdelávanie mladých 2018. Projekt ale nekončí! Od s...
03.02.2018 13:23

Budúci scénografi pripravujú svoju prvú výstavu

Študenti odboru scénická dekoračná tvorba a reprodukčná maľba ŠÚV Košice chystajú svoju prvú výstavu s názvom Scénografia 1. V pondelok 5.2.2018 vo Výmenníku Brigádnická predstavia svoje práce verejnosti.