Späť na zoznam
Externé
Autor: UCN
26.04.2018 14:29

Zážitková hodina v EDULAB

Vzdelávacie centrum EDULAB ponúka malým školákom a ich učiteľom možnosť vyskúšať si zážitkovú hodinu

O tom, že učenie môže byť pre deti skutočne atraktívne sa majú možnosť presvedčiť učitelia a ich žiaci na prvom stupni základných škôl z celého Slovenska. V rámci vzdelávacieho cyklu „Zážitkové učenie s KOZMIXOM" im vzdelávacie centrum neziskovej organizácie EDULAB aktuálne ponúka možnosť prísť a zažiť inovatívnu výučbu, ktorá bude deti baviť a motivovať.  

„Vyučovacia hodina má dĺžku 60 až 90 minút a je vedená pedagógmi EDULAB-u s dlhoročnou praxou. Pre učiteľov je inšpiráciou využiteľnou v každodennej praxi, pre ich žiakov zážitkovým učením, keď sa učia a zabávajú zároveň," hovorí Lucia Kandráčová, ktorá jedna z pedagogičiek vzdelávacieho centra.

Učitelia, ktorí chcú so svojimi žiakmi do EDULAB-u prísť, si môžu vybrať jeden zo štyroch tematických okruhov určených žiakom prvého stupňa základných škôl. 

Prvým je matematika, kde sa ukáže, že vôbec nemusí byť pre deti strašiakom. Kozmix žiakov prevedie svetom počtov zábavnou formou, deti si zopakujú základné matematické operácie a popritom pochopia, že nadobudnuté zručnosti možno zužitkovať vo všetkých sférach bežného života. 

Na slovenčine sa žiaci spolu s Kozmixom ponoria do hravého sveta slovenského jazyka, v ktorom vládne zábava a radosť zo spoznávania rodnej reči. Žiaci zistia, že slovenčina je ten najkrajší jazyk v celom vesmíre.

Čo je to recyklácia alebo ako dlho sa v prírode rozkladá vyhodená žuvačka? Odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac žiaci zistia na dobrodružnej misii za záchranou Modrej planéty.

Pri téme finančnej gramotnosti sa zasa žiaci hravou formou oboznámia so svetom peňazí. Spoločne objavia rôzne druhy platidiel, zistia čo je to mzda a na čo slúži banka. Okrem toho sa naučia ako správne hospodáriť a prečo sa oplatí robiť si finančné plány.

A to nie je všetko. V cene 3 € za jedného žiaka je okrem samotnej zážitkovej výučby aj certifikát pre každého žiaka, Kozmixov komiks, tetovačky a odznaky s motívmi obľúbených postavičiek. Učitelia získajú okrem darčeka bezplatný, 3-mesačný prístup na portál Kozmix.sk. Ten obsahuje množstvo interaktívnych a inovatívnych vzdelávacích materiálov využiteľných pri bežnej výučbe v škole.

V prípade záujmu o zážitkové učenie s Kozmixom v EDULAB-e je potrebné, aby učitelia napísali na info@edulab.sk a dohodli si termín návštevy.

Súvisiace články

19.10.2018 10:19

Cudzie jazyky v premenách času IX

MŠVVaŠ SR Vás pozýva na medzinárodnú vedeckú konferenciu Cudzie jazyky v premenách času IX, ktorá sa uskutoční 9. novembra 2018 na Ekonomickej univerzite v Bratislave (Dolnozemská cesta 1/b).
20.02.2018 12:50

Letom svetom so včelami v Malokarpatskom múzeu v Pezinku

Dňa 7.12. 2017 otvorilo Malokarpatské múzeum v Pezinku v spolupráci so včelárskym múzeom, Včelárskou Pasekou v Kráľovej pri Senci, veľmi zaujímavú výstavu Tisícročná včela. Vystavené exponáty a sprievodné artefakty z rôznych ma...
15.02.2018 17:28

Slovenské tímy predviedli svoje roboty, v Poľsku sa „nestratili“

Semifinálový turnaj FIRST LEGO League (FLL) krajín V4 (Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko), ktorý sa uskutočnil cez víkend 10.-11.2.2018 v poľskom meste Łódź, bol radostnou prehliadkou vynikajúcich tímov, ktoré príprave na sú...