Blog
0

Finále celoštátnej súťaži JUNIORINTERNET

Finále celoštátnej súťaži JUNIORINTERNET sa uskutočnilo online koncom apríla 2021. Do súťaže sa prihlásilo 330 žiakov s 261 projektmi. DO finále vybrala hodnotiaca komisia 75 žiakov (60 chlapcov a 15 dievčat). Tí jednotlivo alebo v tímoch prezentovali 61 projektov. Súťažili  v kategóriách junior app, programovanie aplikácií, digitálna grafika a dizajn, písanie textov a blogov, tvorba edukačných webov. Súťaž obohatili aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie. Aj tentokrát reprezentanti   SPŠE v Prešove opäť víťazili.

  • V kategórii JuniorLEARN získala 2.miesto edukačná platforma pre IT vzdelávanie – keepCode, ktorej autorkou je Daniela Chovancová
  • „Digitálnou platformou keepCode som sa upriamila na edukáciu detí a mládeže v oblasti používania IT. Slúži pre zabezpečenie organizácie workshopov a hackathonov, ponúka kurzy v modernom a kreatívnom prevedení s prispôsobením pre učiteľov a implementovaným online editorom kódu. Portál je navrhnutý v dizajne “vytvorenia vlastného vesmíru” a zároveň je rozšírený aj o mobilnú aplikáciu, kde si môžu dané vedomosti hravo otestovať prostredníctvom kvízov,“ povedala o svojom projekte Daniela.
  • V kategórii JuniorAPP získali 1.miesto Patrik Mosorják, Matúš Rastislav Kuzma a Jakub Bednár  za Dentify – aplikáciu pre zubných lekárov. Tento skúsený autorský tím sa stal aj celkovým víťazom súťaže. Cieľom webovej aplikácie bolo dovoliť zubným lekárom, ich asistentom, ale aj veľkým zubným klinikám vrátiť prioritu späť k pacientovi
  • „Milión papierov, hrubá kartotéka, neprehľadný diár. Neúnosné množstvo faktúr a žiaden vizuálny zubný kríž, kde by sme ukázali pacientovi, za čo vlastne zaplatil,” priblížili autori projektu…

Poprosili sme ich o poznatky, názory a postrehy z tejto zaujímavej a náročnej súťaže.

DANIELA: Junior Internet je pre mňa najzaujímavejšou súťažou s IT zameraním na Slovensku, pretože odhaľuje množstvo talentov už aj zo základných škôl. Každému odporúčam sa tejto súťaže zúčastniť, získať spätnú väzbu, inšpirovať sa inými projektami,  ale aj zažiť super prednášky od úspešných osobností v tomto sektore.

PATRIK: Tak ako každý rok aj v roku 2021 sa uskutočnila súťaž s názvom JuniorInternet, ktorá však bola tento rok niečím výnimočná. Okrem toho, že v tejto súťaži sme mali možnosť zapojiť sa až do piatich kategórií, bola táto súťaž ako aj minulý rok online. Bez váhania sme sa zapojili do súťažnej kategórie WEB a popravde sme neočakávali víťazstvo, aj keď sme si dali na našom projekte záležať a pracovali sme na ňom dlhé mesiace.Všetko to začalo testovaním pripojenia, skúškou kamery, mikrofónu, no tá správna zábava prišla vtedy, keď bolo jasné, že onedlho ideme prezentovať. Tri minúty a tridsať sekúnd bol čas, za ktorý sme museli predstaviť náš projekt a poviem vám, že rozprávať 15 minút pred plným publikom nám nikdy nerobilo problém, ale nájsť správne slová, nastaviť správne tempo a nestratiť nadarmo ani jednu sekundu bola vážne výzva. Pri každej jednej čiarke, nádychu či smiechu ubiehali drahocenné sekundy a nikdy by som nepovedal, že je ťažké nájsť správne slová na to, aby ste za tri minúty vystihli celú podstatu projektu. Okrem týchto troch minút sme boli  podrobení vlne otázok, pretože aj samotná komisia pochopila, že sme nestihli ukázať, čo všetko Dentify dokáže.Deň radosti a smiechu nastal v sobotu, kedy sme si spočiatku vypočuli texty, ktoré sa hodnotili v kategórii JuniorText a poobede sme sa dozvedeli, že okrem prvého miesta v kategórii WEB nám bola udelená cena absolútneho víťaza JuniorInternet.

Na záver už by sme len radi poďakovali pánovi profesorovi Ing. Brodovi, PhD. za neustálu pomoc a pani profesorke Ing. Mitrovej, ktorá nám poskytla  informácie o tejto súťaži.

“Víťazstvo je eufória, ktorá dáva človeku pocit, že je neporaziteľný” – a aj preto si treba uvedomiť, že je nutné na sebe stále pracovať.

Gratulujeme a tešíme sa spolu s nimi z ich dosiahnutých úspechov.

Ing. Gabriela Mitrová, koordinátorka Amavetu

PaedDr.Lucia Ligusová

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu