Z domova
0

Finančná akadémia na Obchodnej akadémii v Lučenci

Už tradične mali možnosť žiaci 4. ročníkov na našej obchodnej akadémii absolvovať zaujímavý cyklus prednášok, ktoré ozvláštnia ich rutinný žiacky život o nové poznatky z finančnej praxe.

Mladí ľudia majú možnosť dozvedieť sa, ako správne pracovať s peniazmi. Zaujímavou cestou dostávajú návod, ako robiť správne finančné rozhodnutia ešte skôr, ako dostanú do rúk svoju prvú výplatu.

Finančná akadémia je interaktívnou formou vzdelávania. Žiaci si na konkrétnych cvičeniach a modelových situáciách otestujú finančné rozhodnutia a získavajú tak vedomosti a skúsenosti. Môžu si napríklad otestovať, čo s ich prvou výplatou, alebo si zostavujú svoj rodinný rozpočet.

Školiteľmi Finančnej akadémie sú nezávislí odborníci na financie z finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti PARTNERS GROUP SK, ktorí sa do projektu nadácie PARTNERS zapájajú v rámci programu firemného dobrovoľníctva.

Pozitívne reakcie od žiakov dokazujú, že mladí ľudia majú záujem dozvedieť sa, ako správne pracovať s peniazmi. Žiaci zatiaľ absolvovali 1. úvodnú lekciu a čakajú ich ešte ďalšie tri, konkrétne lekcia o hospodárení, poistení a lekcia o dôchodkoch.

Autor: J. Macháčková

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu