Blog
0

Spisovateľ Miloš Jesenský v Knižnici Antona Bernoláka

V rámci projektu Vzdušné Zámky, Nové Zámky Mesto kultúry 2020 sa v priestoroch novozámockej Knižnice Antona Bernoláka dňa 10.júna uskutočnila zaujímavá beseda čitateľov so spisovateľom – autorom literatúry faktu – Milošom Jesenským.

Riaditeľka knižnice Helena Bohátová vo svojom úvodnom príhovore vyjadrila radosť nad tým, že v rámci projektu Vzdušné Zámky, Mesto kultúry 2020 sa čitatelia môžu naživo stretnúť so spisovateľom, ktorý má na svedomí viacero zaujímavých publikácií z oblasti literatúry faktu.

Spisovateľa Miloša Jesenského mali možnosť spoznať novozámockí čitatelia na besede, ktorá sa konala na pôde knižnice pred tromi rokmi. Aj z toho dôvodu prvou otázkou moderátora podujatia Ondreja Trepáča bolo, čo nového vyšlo z tvorivej dielne Miloša Jesenského za obdobie troch rokov.

Účastníci podujatia sa dozvedeli, že vzniklo niekoľko zaujímavých titulov, ktoré vznikali za kolektívnej spolupráce viacerých autorov . V sérii kníh Najväčšie záhady a mystériá Slovenska, ktoré sa tešia veľkému záujmu čitateľov, stihli doposiaľ vyjsť dve knihy, tretí diel sa finalizuje a vyjde na budúci rok. Dielo sprevádza čitateľa po záhadách a dávnych postavách slovenskej histórie …  Svojim čitateľom prezradil aj rôzne zaujímavosti  v súvislosti s témami,    s ktorými sa práve zaoberá.

Po ukončení besedy študenti / z internátu Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch / i dospelí čitatelia odchádzali s novými vedomosťami, ktoré im pomôžu orientovať sa v danej problematike z oblasti literatúry faktu, ako aj pri výbere ďalších kníh na čítanie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu