Z domova
0

Obchodná akadémia Lučenec v KIA SLOVAKIA

Dňa 10. októbra 2022 sa študenti II.A a II.B triedy  zúčastnili na exkurzii vo výrobnom podniku KIA Slovakia, s.r.o. so sídlom v Tepličke nad Váhom. Spoločnosť vyrába modely Kia Sportage a Ceed.

Po príchode do spoločnosti nás p. Sahaj prostredníctvom  prezentácie oboznámil s históriou a vývojom firmy KIA Slovakia. Po skončení prezentácie nás za prísnych bezpečnostných opatrení previedol cez výrobné haly – zvarovňa  a montáž, kde nás podrobne oboznámil s celým procesom výroby automobilov. Exkurzia prebiehala počas plnej prevádzky a študenti mali možnosť vidieť reálny proces výroby, jednotlivé etapy a  ich nadväznosť. S veľkým záujmom sme sledovali automatizovanú časť výroby, čo znamená, že veľa úkonov realizujú roboty.

V montážnej hale už prevládala vo väčšej miere práca ľudí, ktorí kompletizovali a kontrolovali vyrobené automobily. Počas celej exkurzie sme mali k dispozícii  načúvacie zariadenie, takže všetci získali informácie o dianí okolo.

Vďaka ústretovosti spoločnosti KIA Slovakia, s.r.o. , profesionálnemu a odbornému  výkladu sme získali veľa nových informácií a poznatkov, čím sme teóriu odborných predmetov priblížili praxi. Exkurzia bola náučná a veľmi podnetná.

 

Ing. Michaela Čepko

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu