Z domova
0

Obchodná akadémia v Lučenci bola súčasťou ERASMUSDAYS

Obchodná akadémia v Lučenci sa už dlhé roky zapája do programu Erasmus+, v rámci ktorého jej žiaci absolvujú povinnú odbornú prax v zahraničí. Nebolo teda zvláštnosťou, že sme sa 13. októbra 2022 zapojili aj do iniciatívy ErasmusDays v spolupráci s lučenskými strednými odbornými školami.

V tohtoročnej oslave ErasmusDays bolo aktuálne zaregistrovaných 92 slovenských podujatí.  Celosvetovo bolo plánovaných vyše 5430 podujatí. Toto podujatie sa usiluje o propagovanie možností programu Erasmus+ nielen v Európe, ale aj za jej hranicami. Vďaka propagácii v masovokomunikačných prostriedkoch a na sociálnych sieťach má podujatie dosah na viac ako 100 miliónov ľudí. Slovenská republika participovala na ErasmusDays prvýkrát v roku 2019, kedy sa do ErasmusDays zapojilo 53 krajín s viac ako 3 995 podujatiami rôznych typov. Slovensko sa zároveň umiestnilo na prvom mieste v počte zorganizovaných podujatí spomedzi ďalších 17 krajín, ktoré sa do ErasmusDays zapojili po prvýkrát.

Projektová koordinátorka E+, Edita Gálová, spolu so svojím projektovým tímom zorganizovala volejbalový turnaj o Putovný pohár ErasmusDays. Oslovila stredné odborné školy v Lučenci, ktoré sa každoročne zapájajú do programu Erasmus+. O putovný pohár bojovali stredná zdravotnícka škola, stredná odborná škola pedagogická, obchodná akadémia a stredná odborná škola technická, kde sa turnaj odohrával. Víťazom turnaja sa stala stredná zdravotnícka škola, ktorá hrdo prevzala putovný pohár, čím sa zároveň zaviazala opäť zorganizovať volejbalový turnaj pri príležitosti ErasmusDays 2023.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na budúcoročný turnaj. V ktorej škole asi putovný pohár skončí?

Mgr. Edita Gálová

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu