Z domova
0

Obchodná akadémia v Lučenci opäť na 1. mieste

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO vydal najnovší rebríček najlepších základných a stredných škôl Slovenska. Obchodná akadémia v Lučenci bola vyhodnotená ako najlepšia stredná odborná škola v Banskobystrickom kraji. (skoly.ineko.sk)

Sme na tento výsledok právom hrdí a vnímame ho ako morálne ocenenie našej snahy o neustále skvalitňovanie vzdelávania našich žiakov. Za posledné obdobie sa nám podarilo získať prvenstvo už piatykrát, ale splniť náročné kritériá vôbec nie je jednoduché.

„ Základným poslaním školy nie je len učiť, ale aj vychovávať a viesť žiakov k rozvoju kľúčových a odborných kompetencií a zručností využiteľných v praxi. Dôkazom toho sú mimoriadne aktivity žiakov a učiteľov v rámci rôznych projektov, súťaží, olympiád, exkurzií, výletov, krúžkov a podobne,“ uviedla riaditeľka školy Katarína Benčíková, ktorú potvrdenie prvenstva teší, lebo rebríčky inštitútu INEKO informujú o výsledkoch žiakov, ktoré nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi než je vzdelávací proces.

Dosiahli sme koeficient 7.2, čo znamená „škola s výbornými výsledkami“. Za týmto hodnotením sa skrývajú viaceré kritériá, ktoré inštitút INEKO vyhodnocuje a pravidelne dopĺňa. Najvyššiu váhu má regionálna uplatniteľnosť študentov, teda pomer miery nezamestnanosti absolventov školy k priemernej miere nezamestnanosti v okrese, kde škola sídli. Mimoriadne výsledky našich žiakov tiež stoja za povšimnutie.

Za tento úspech patrí vďaka všetkým zamestnancom školy, hlavne pedagógom, ktorí vychovali už tisícky úspešných absolventov, ako aj našim žiakom, ktorí Obchodnú akadémiu v Lučenci reprezentujú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Celý rebríček si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze:

https://skoly.ineko.sk/rebricky/?r=2021&ts=SO%C5%A0&k=6&l=0&u=&h=skore&szpo=0&szpd=100&exto=0&extd=100&ms=0

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu