PR
0

Olej na vlasy

Budeme sa aj naďalej venovať výrobkom pre vlasovú starostlivosť. Veľa otázok vyvoláva olej na vlasy. Ako ho aplikovať? Po celej dĺžke alebo len na končeky? Používať ho na noc alebo cez deň? A nebudú vlasy mastné?

Druhy olejov:

Existujú dva druhy olejov:

  • rastlinný (arganový, olivový, kokosový, ricínový)
  • syntetický (minerálny alebo silikónový)

Výrobcovia zvyčajne používajú olej minerálny alebo s dimetikónom (silikón) v kombinácii s prírodným olejom https://makeup.sk/categorys/221497/

Čo je lepšie – prírodné alebo syntetické?

Bez ohľadu na to, ako strašidelne znie slovo „silikón“, tento olej má oveľa ľahšiu štruktúru a príjemnejšie použitie. Vaše vlasy určite nebudú mastné a ani ich nezaťažíte. Ak sa vyhýbate silikónom, vyberte si prírodné oleje v závislosti od problému, ktorý chcete vyriešiť. Pre rast je vhodný ricínový olej, pre veľmi suché vlasy kokosový alebo jojobový olej.

Čím sa líši olej od séra a vlasového krému?

Spravidla sú to séra a krémy, ktoré pôsobia účelovo. Majú prísady, ktoré riešia problémy so suchou pokožkou hlavy. Olej má všeobecnejšiu funkciu – vyživuje vlasy a zlepšuje ich vzhľad obnovením ochrannej vrstvy. V skutočnosti je v olejoch menej syntetických zložiek ako v iných druhoch liečby.

Ako olej správne používať?

Existuje niekoľko spôsobov. Ak nanesiete olej na pokožku hlavy 20 minút pred umytím, ochráni ju pred vysušením. Niekoľko kvapiek pridaných do vlasovej masky zvýši jej regeneračný účinok. Môže sa nanášať na vlhké vlasy – pre lesk a pružnosť, zmiešané s krémom na tepelnú ochranu – spolu nerobia vlasy príliš ťažké. Olej tiež dokonale zmierňuje statické napätie – natrite si preto niekoľko kvapiek oleja v dlaniach a rozotrite po suchých vlasoch po celej dĺžke. Najlepšie je vlasový olej používať v spojení s niečím ako samostatne. Dobre zvyšuje účinok iných príravkov.

Je vlasový olej vhodný pre každého?

Olej je vhodný pre každého. Najmä v zime, keď nosíme čiapky a vlasy sú elektrizované. A aký olej zvoliť, závisí od typu vlasov. Aby sme ich príliš nezaťažovali, použite olej pred šampónom a potom opláchnite. Na mastné vlasy je pre antiseptický účinok vhodný olej z čajovníka alebo rozmarínový olej. Ak sú vlasy suché, vezmite si viskóznejšie textúry a ak sú vlasy ťažké, na pomoc prídu napríklad sprejové oleje s marhuľou. Marhuľový olej má menšie molekuly a nezaťažuje vlasy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu