PR
0

Párty a relax – bola by to nemožná misia?

V Budapešti je veľa zábavných podnikov pre mladých ľudí a turistov, ktorí chcú robiť párty. V suteréne alebo susedstve apartmánov bije ticho mesta v pohostinských a hudobných priestoroch v suteréne alebo susedstve apartmánov párty, hlasná hudba a hluk nadšených hostí.

Párty a relax – bola by to nemožná misia?

V Budapešti je veľa zábavných podnikov pre mladých ľudí a turistov, ktorí chcú robiť párty. V suteréne alebo susedstve apartmánov bije ticho mesta v pohostinských a hudobných priestoroch v suteréne alebo susedstve apartmánov párty, hlasná hudba a hluk nadšených hostí. Pre obyvateľov oblasti nemôže byť ľahké vydržať túto situáciu. Po dlhom a namáhavom dni si väčšina ľudí chce len oddýchnuť a odpočinúť si v pokoji domova. Búrlivá hudba a rikše z diskoték a nočných klubov však rušia pokoj.

Ako zabrániť konfliktu medzi pohostinskými jednotkami a tými, ktorí žijú v blízkosti?

Nie je potrebné okamžite zlomiť hlavu tým, ktorí bývajú v pohybe v blízkosti nočných hudobných nočných klubov. Podávanie policajných správ a sťažností nie je vždy účelné a nemusí byť dobrým riešením zavrieť niektoré populárne reštaurácie kvôli nespokojným štvrtiam. Stratili by sa pracovné miesta a živobytie. Rozumieť sa dá ale aj susedom, ktorí túžia po tichom dome. Mierové spolužitie je možné a nevyžaduje si nijaké zvláštne úsilie ani vážne finančné výdavky. Majitelia zábavných a stravovacích zariadení pôsobiacich v budovách bytov alebo v blízkosti obytných štvrtí by mali brať do úvahy akustiku danej miestnosti. Stavebné materiály používané pri starších budovách nemajú zvukovo-izolačné alebo zvukovoizolačné vlastnosti. Preto je potrebné dodatočné vybavenie. Ošetrenie stien a stropov panelmi pohlcujúcimi zvuk výrazne tlmí zvuky a odrazy, čím sa upokojuje život susedných ľudí, zatiaľ čo publikum krčiem, diskoték a klubov sa nemusí vzdať ani zábavy. Budapeštianske nočné kluby sú tiež veľmi populárne u turistov a veľká časť výnosov z pohostinstva pochádza z cestovného ruchu. Nikto však nechce neustály boj alebo debaty s okolím. V záujme oboch strán je potrebné hľadať kompromisné riešenie. Ale nestojí za to len zabezpečiť zvukovú izoláciu v miestnostiach, kde sa konajú večierky, ale tiež urobiť protihlukovú ochranu bytov nad / vedľa nich. V prípade kondomínií je okrem akustickej úpravy stien a stropu dôležitá aj zvuková izolácia podláh a okien! Pred okná je možné umiestniť zvukotesné závesy a na podlahy položiť akustické koberce – najlepšie na čo najväčšiu plochu. Tieto špeciálne materiály, špeciálne vyvinuté pre absorpciu zvuku a potlačenie hluku, veľmi pomáhajú tlmiť infiltračné zvuky (mörkläggningsgardiner).

Užitočné a dekoratívne riešenie

Akustické prvky sú okrem svojej účinnosti ozdobnými bytovými doplnkami, ktoré je možné vďaka rozmanitému výberu farieb a vzorov ľahko integrovať do každého štýlu miestnosti. Okrem zvukovej izolácie na hudobných miestach tieto akustické panely ešte vylepšujú priestorový zvuk! Môžeme teda naraziť dve muchy jednou ranou! Mierový vzťah je možné nadviazať s obyvateľmi, ktorí chcú pokoj, a môžeme ešte vylepšiť hudobný zážitok vytvorením jasnejšieho a krajšieho zvuku.

Urobme si párty!

Hudba a tanec, párty s priateľmi pomáhajú zmierňovať stres a napätie, rozveseliť sa a dodať energiu. Rovnako dôležitá je však schopnosť relaxovať pokojne a nerušene, čo si vyžaduje odfiltrovanie hluku. Pri troche pozornosti tieto dve činnosti do seba zapadajú bez toho, aby vás bolo treba otravovať, nenávidieť a sťažovať sa. V novopostavených nehnuteľnostiach by sa mal klásť väčší dôraz na akustické faktory, ktoré sú už v dizajne. Ale väčšina nočných klubov je umiestnená v staršom type budov, takže je nevyhnutné urobiť všetko pre to, aby ste nerušili obyvateľov hlukom večierkov a hudbou vychádzajúcou z reproduktorov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu