Z domova
0

Pilotné testovanie na Obchodnej akadémii v Lučenci

Maturanti Obchodnej akadémie v Lučenci si vyskúšali maturitu „nanečisto“ už tento štvrtok
2. februára 2023.

Pracovníci  NIVAM  zabezpečovali pilotné testovanie žiakov zo slovenského jazyka a literatúry. Všetko bolo pripravené ako na skutočné maturitné skúšky – žiaci sedeli v lavici po jednom, vypisovali skutočné odpoveďové hárky, mali 100 minút na zvládnutie maturitného testu a dozor vykonávali pracovníci NIVAM.

Prvé dojmy žiakov by sme mohli zhrnúť nasledovne:

Literatúra bola ťažšia, ako sme si mysleli, a slovenčina ešte viac! Dobré výsledky neočakávame a s gogoľovským smiechom premýšľame, ako sa doučiť čo najviac. Avšak v zásade to žiaci hodnotia pozitívne a odporúčajú takéto „predtestovanie“ aj v budúcnosti. „Aspoň sa presvedčia, že majú čo doháňať,“ vyjadrila sa žiačka IV. A.

I keď testové otázky boli ťažšie, ako sa očakávalo, nevadí. Ako sa vraví:  Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Všetci prajeme štvrtákom odhodlanie a veľa chuti do učenia!

Výsledky testovania budú k dispozícii ešte pred skutočnými maturitnými skúškami a žiaci sú už teraz zvedaví, ako to dopadlo. Veríme, že tento „nácvik“ ich povzbudí k zodpovednej príprave na skutočnú maturitu.

V. Šarkanová, K. Kiráľová

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu