Z domova
0

Prvé tipy na ISIC/ITIC/EURO<26 EKO zľavy a benefity

Záujem žiť udržateľne, ekologicky a starať o svoje životné prostredie aj vlastné zdravie, sa medzi mladými ľuďmi, študentami, aj učiteľmi, a teda našimi držiteľmi preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 objavuje stále viac. Veľmi nás to teší, a aby sme to ešte viac podporili, v tíme združenia CKM SYTS, ktoré preukazy ISIC, ITIC a EURO<26 na Slovensku zastupuje, sme sa rozhodli, že vytvoríme špeciálnu iniciatívu, resp. projekt, ktorý vyzdvihne práve výhody a zľavy preukazov ISIC, ITIC a EURO<26, ktoré „eko“ život podporujú.

Veríme, že ďalší partneri tejto našej EKO iniciatívy nám budú pribúdať, a my tak spoločne s našimi študentami, mladými ľuďmi a učiteľmi, budeme môcť stále viac prispievať k starostlivosti o naše prostredie a celú planétu. Ak máte ISIC, ITIC alebo EURO<26 a chcete s preukazom žiť udržateľne, pozrite si nižšie na naše tipy. Ak ste podnikateľ, ktorý podporuje udržateľný životný štýl, resp. ponúkate produkty z tejto kategórie, a chceli by ste poskytnúť nejaké výhody či zľavy pre držiteľov preukazov ISIC, ITIC a EURO<26, neváhajte nás kontaktovať.

Súčasťou našej EKO inciatívy je aj možnosť získať tzv. eko verziu preukazov ISIC, ITIC alebo EURO<26. Pre tých, ktorí preukazy zatiaľ nemajú, môžu si vybaviť virtuálnu verziu preukazu ISIC, ITIC alebo EURO<26 do mobilu. Pri tejto verzii preukazu Vám nevyrobíme „plastovú kartičku“, ale všetko potrebné Vám zašleme e-mailom a svoj preukaz si aktivujete a následne budete pri uplatňovaní zliav zobrazovať v mobilnej aplikácii. Virtuálne EKO verzie preukazov nájdete v e-shope www.objednaj-preukaz.sk.

bezobalovo – predajňa aj e-shop

Zakladateľka bezobalovo Andrejka Šišmič na svojom webe píše: „Bolo leto 2018. Už dlhšie som sa intenzívnejšie zaujímala o ekológiu a do nášho súkromného života zavádzala rôzne zelené návyky. Postupne som hľadala aj v rámci práce ekologickejšie alternatívy a cestičky, no časom som cítila, že to nestačí a potrebujem a chcem sa v živote posunúť. Rozhodla som sa zúročiť svoje dovtedajšie pracovné skúsenosti a priniesť Bratislave to, čo jej v tom čase tak veľmi chýbalo – plnohodnotný bezobalový obchod, kde si na jednom mieste viete kúpiť potraviny na váhu, čapovanú drogériu, lokálnu kozmetiku aj rôzne ekologické pomôcky a doplnky.“ 

Aktuálne už prevádzkuje nielen predajňu, ale aj e-shop, ktorý doručuje po celom Slovensku.  A my môžeme hrdo povedať, že dnes je bezobalovo už aj súčasťou našej ISIC/ITIC/EURO<26 EKO iniciatívy, a držitelia preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 môžu v predajni v Bratislave, aj v e-shope bezobalovo nakupovať s ISIC/ITIC/EURO<26 zľavou. 

Potraviny KRAJ

Stravovať sa zdravo, udržateľne a ekologicky môžete vďaka nákupom potravín v sieti predajní Kraj. Produkty v predajni sú označené rôznymi symbolmi, medzi ktorými sú aj symboly „EKO“ a „BIO“, takže budete presne vedieť, čo kupujete.

Pán Stanislav Čajka, CEO, to pekne zhrnul: „Nájdete u nás výrobky od regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment (bio, raw, vegetariánske, vegánske či eko) vrátane výrobkov pre zákazníkov s potravinovou intoleranciou (bez lepku, bez laktózy, bez cukru) za primerané ceny, a to všetko pod jednou strechou.“

A ešte jeden tip – v potravinách Kraj je pultový predaj syrov, šunky, salámy, šalátov i mäsa – takže si môžete kúpiť presne toľko, koľko naozaj spotrebujete a vyhnete sa aj vákuovým plastovým obalom. Samozrejme, nezabudnite vždy využiť aj svoju ISIC/ITIC/EURO<26 zľavu.

Dedoles.sk

Na počiatku Dedoles príbehu stojí Jaroslav Chrapko, ktorý sa rozhodol začať podnikať online a predávať oblečenie, ktoré bude rešpektovať prírodu aj ľudí. Dnes Dedoles prináša svojim zákaznikom farebné vecičky pre veselší deň, počínajúc ponožkami a legínami, cez spodnú bielizeň, papuče a rúška, až po novinku masky na spanie. V roku 2018 Dedoles spustil eko iniciatívu Dedoles sadí les, ktorou prispieva k ochrane a výsadbe lesov.

Aj Ty sa k tomu môžeš pri nákupe pripojiť cez tzv. Dedoles drobné. Pri každom nákupe na Dedoles môžete v poslednom kroku objednávky dobrovoľne zaokrúhliť jej hodnotu na najbližšie euro a všetky peniaze do posledného centa poputujú na projekty, ktoré podporujú výsadbu stromov, ochranu životného prostredia, sociálne slabších a  znevýhodnených ľudí.

Vďaka Dedoles drobným zákazníci už prispeli na výsadbu takmer 80 000 stromov, podporili detský fond UNICEF v  boji s  detskou podvýživou či Svetovú zdravotnícku organizáciu WHO v  boji s  pandémiou COVID-19. Dedoles vyberá projekty, ktoré spĺňajú aspoň jeden z cieľov udržateľného rozvoja SDGsA ako inak, na dedoles.sk nakupujete s ISIC/ITIC/EURO<26 zľavou.

Alza.sk

Alza.sk je síce najväčší obchod s počítačmi a elektronikou, ale už dávno neponúkajú len tento tovar. Svoju ponuku neustále rozširujú, a navyše tiež hľadajú cesty, ako ľuďom priniesť aj produkty pre udržateľný životný štýl. Vyvinuli vlastnú značku ekologickej drogérie AlzaEco, v ponuke ktorej nájdete pracie prášky, pracie gély, aviváže, čistiace prostriedky na podlahy, okná i toalety, do kúpeľne aj do kuchyne, a tiež prípravky do umývačky.

Táto drogéria je vyrábaná v Českej republike, nie je testovaná na zvieratách, je samozrejme dermatologicky testovaná, obaly sú 100% recyklovateľné, je šetrná k prírode, a aj k peňaženke. A držitelia našich spomínaných preukazov majú navyše na jej nákup ISIC/ITIC/EURO<26 zľavu

Ďalší partneri #isiceko #iticeko #euro26eko inciatívy pribudnú už čoskoro!
Sledujte stránku https://isic.sk/isiceko/
Tags: ,

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu