PR
0

Ako nosiť pánske čižmy chelsea?

Šatník moderného muža nebude kompletný, ak nebude obsahovať aspoň jeden pár čižiem chelsea. Tieto pohodlné klasické topánky s predĺženou špičkou tiež dychtivo nosia dámy, ale len v kombinácii s pánskym outfitom odhalia svoj skutočný potenciál. S čím kombinovať čižmy chelsea, aby vznikol originálny pánsky outfit?

Pánske čižmy chelsea – elegantná verzia

Podľa populárneho názoru sa chelsea čižmy nepovažujú za vhodné k obleku. Úplne zle! Na začiatku svojej histórie boli tieto topánky obuvou, ktorú si horlivo vyberali vyššie spoločenské sféry, a to nielen na jazdu na koni. Aj dnes stačí letmý pohľad na kostýmy slávnych podnikateľov alebo filmových hviezd, aby bolo vidieť, že pánske čižmy chelsea budú perfektne dopĺňať aj tradičný trojdielny oblek.

Pre formálnejšie príležitosti stojí za to zvoliť si čižmy chelsea, ktoré ladia s farbou obleku – čierne, šedé, hnedé alebo tmavomodré. Ale so svojím oblečením na menej oficiálne stretnutie si môžete dovoliť trochu viac farebnej slobody! Modré, zelené a dokonca červené čižmy chelsea zdôraznia charakter majiteľa, pokiaľ sú aj ďalšie detaily outfitu rovnako zaujímavými akcentmi.

Chelsea čižmy pre mužov v ležérnom štýle

Za neutíchajúcu popularitu čižiem chelsea nepochybne stojí ich jedinečný dizajn. Jedná sa o jedny z mála pánskych topánok, ktoré vyzerajú rozhodne reprezentatívne, ale je možné ich okamžite vyzuť a obuť. Vďaka týmto výhodám sú pánske čižmy chelsea dokonalé aj na bežné nosenie. Budú sa hodiť k mestským úzkym nohaviciam aj k béžovým chinos v sete s tmavomodrým sakom. Môžem ich nosiť s džínsami?

Určite áno! Čižmy chelsea plus džínsy sú jednou z najlepších štylistických kombinácií v ležérnom štýle, vďaka ktorému získame zaujímavý efekt bez väčšej námahy. V sete s topánkami chelsea nebudú problém ani mikiny a dlhé nohavice prevzaté zo skate štýlu. Dalo by sa dokonca povedať, že sú to topánky, akoby stvorené pre každodenné oblečenie. Podstatou čižiem chelsea je napokon rovnováha medzi formou a použiteľnosťou, ako aj univerzálnosť možných použití.

Čižmy chelsea inak – hudobné inšpirácie

S rozvojom populárnej hudby v druhej polovici 20. storočia začali jej fanúšikovia čoraz pozornejšie sledovať a potom kopírovať kostýmy svojich idolov. Vtedy sa ukázalo, že pánske čižmy chelsea vyzerajú perfektne v kombinácii so zdvorilými oblekmi Beatles, ale zdôrazňujú aj provokatívne outfity Micka Jaggera.

Čižmy si obľúbili aj ďalšie generácie rockových hviezd, takže oslovia mužov, ktorí majú blízko k ich štýlu. Mierne roztrhané džínsy, vyblednuté tričko so zaujímavým sloganom a kresbou, bunda ramones a čižmy chelsea! Táto sada bude užitočná ako pre priaznivcov expresívnej mestskej módy, tak aj pre stálice klasických rockových koncertov. A čo je najdôležitejšie – tieto čižmy sú podstatou praktického a estetického štýlu. Sú ideálne na skákanie pod pódiom!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu