Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
23.12.2017 12:22

D. Kubín: Zničené strechy na MŠ Na Sihoti a ZUŠ I. Ballu vymenilo mesto za nové 

Dolný Kubín – Mesto Dolný Kubín opravilo v uplynulých mesiacoch strechy na Materskej škole (MŠ) Na Sihoti a Základnej umeleckej škole (ZUŠ) Ivana Ballu. Celková investícia samosprávy do rekonštrukčných prác sa vyšplhala na 21.000 eur. Pre TASR to uviedol referent informovania verejnosti na Mestskom úrade (MsÚ) v Dolnom Kubíne Martin Buzna.

"V dôsledku havarijnej situácie a častého premokania striech sme museli pristúpiť k ich oprave. Nemohli sme si dovoliť nechať ich v takom stave pred prichádzajúcou zimou," vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na MsÚ Michal Švento. Podľa neho by neriešenie situácie mohlo mať za následok ešte väčšie materiálne škody na majetku mesta.
      

Na ZUŠ Ivana Ballu, ktorú momentálne navštevuje 650 detí, musela radnica rekonštruovať strešnú krytinu na jednom z troch pavilónov, na Materskej škole Na Sihoti bola opravená strecha na obidvoch budovách. "Použili sme modernú fóliovú krytinu," priblížil Švento s tým, že práve tá je určená na rovné strechy a zaručí ich trvácnosť na najbližších 20 rokov.

 

TASR

Súvisiace články

10.06.2018 14:34

Cibuľa bola ako školský polrok

Pri analyzovaní školského roka zisťujeme, že i za polročné obdobie sa dá nadobudnúť veľa vedomostí a praktických zručností. Tieto požiadavky vzdelávacích štandardov sa dajú spojiť v rámci výučby teoretických odborných predmetov...
27.08.2019 20:10

Letné počasie ovplyvňuje i edukačný proces

Pre trnavské letá už po niekoľko rokov sú príznačné tropické horúčavy a deficit zrážok.
05.04.2018 09:21

Prínos astronomickej pozorovateľne je badateľný už po roku činnosti

Astronomická pozorovateľňa Alojza Cvacha na budove Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne popularizuje prírodné vedy a zvyšuje vedomostnú úroveň študentov gymnázia a laickej verejnosti. Sprevádzkovali ju pred rokom.