Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
23.12.2017 12:22

D. Kubín: Zničené strechy na MŠ Na Sihoti a ZUŠ I. Ballu vymenilo mesto za nové 

Dolný Kubín – Mesto Dolný Kubín opravilo v uplynulých mesiacoch strechy na Materskej škole (MŠ) Na Sihoti a Základnej umeleckej škole (ZUŠ) Ivana Ballu. Celková investícia samosprávy do rekonštrukčných prác sa vyšplhala na 21.000 eur. Pre TASR to uviedol referent informovania verejnosti na Mestskom úrade (MsÚ) v Dolnom Kubíne Martin Buzna.

"V dôsledku havarijnej situácie a častého premokania striech sme museli pristúpiť k ich oprave. Nemohli sme si dovoliť nechať ich v takom stave pred prichádzajúcou zimou," vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na MsÚ Michal Švento. Podľa neho by neriešenie situácie mohlo mať za následok ešte väčšie materiálne škody na majetku mesta.
      

Na ZUŠ Ivana Ballu, ktorú momentálne navštevuje 650 detí, musela radnica rekonštruovať strešnú krytinu na jednom z troch pavilónov, na Materskej škole Na Sihoti bola opravená strecha na obidvoch budovách. "Použili sme modernú fóliovú krytinu," priblížil Švento s tým, že práve tá je určená na rovné strechy a zaručí ich trvácnosť na najbližších 20 rokov.

 

TASR

Súvisiace články

29.10.2017 17:06

Novozámocké základné a stredné školy získali ocenenia na Klobfeste

Na novozámockom Klobfeste získali ocenenia aj novozámocké základné a stredné školy
14.05.2019 15:37

Ako sa dá rozvíjať osobnosť na strednej škole

Asi každý, nielen triedny učiteľ si praje triedu, kde je dobrý kolektív a žiaci sú zodpovední. Zamestnávatelia si prajú absolventov so zručnosťami pre 21. storočie, ako sú adaptabilita, schopnosť riešiť komplexné problémy, scho...
23.06.2017 09:18

Prorektor Hajduk: Vzdelanie je bránou do sveta

Prácu prorektora Paneurópskej vysokej školy - doc. PhDr. Ľudovíta Hajduka, PhD., v posledných týždňoch ocenili odborníci hneď dvakrát. Medzi európske osobnosti ho zaradil British Publishing House do britskej encyklopédie osobno...