Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
23.04.2017 14:21

Festival vedeckých filmov priblíži vedu pre budúcnosť

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti organizuje štvrtý ročník Festivalu vedeckých filmov. Motto tohtoročného festivalu je „Veda pre budúcnosť“. Priaznivci vedy a vedecko-populárnych filmov sa dozvedia, v čom nám veda môže zabezpečiť priaznivejšiu budúcnosť v jednotlivých oblastiach života. Ministerstvo školstva o tom informovalo na svojej internetovej stránke.

BRATISLAVA  – Festival vedeckých filmov bude od 29. do 31. mája v priestoroch Centra vedecko-technických informácií (CVTI) SR. Záujemcovia sa môžu tešiť na filmy zo slovenskej produkcie, ale aj na diskusie so slovenskými vedcami. Festival bude rozdelený do troch tematických dní. Prvý deň sa budú venovať novým výzvam v oblasti molekulárnej biomedicíny s dôrazom na biotechnológie v medicíne. Druhý deň bude patriť matematike a vedci sa budú zamýšľať, či je vôbec možný život bez nej. Tretí deň sa festival zameria na energetiku, najmä na ekológiu v energetike s dôrazom na zdroje energie budúcnosti.

Súvisiace články

22.10.2017 09:21

Zaradili sa medzi úspešných športovcov

Dňa 18.októbra 2017 sa športová hala v Šuranoch naplnila mladými športovcami – bedmintonistami, aby si na Okresnom kole (majstrovstiev okresu) okresu Nové Zámky preverili svoje zručnosti v hre.
07.09.2018 18:34

V Rokycanoch otvorili novú základnú školu

Slávnostným prestrihnutím pásky dňa 3. septembra 2018 sa začal školský rok 2018/2019 aj v novootvorenej Základnej škole v Rokycanoch. Na otvorení školy sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a špor...
06.03.2019 08:22

Prešovské nadané deti spoznávali ťažký život obyčajného chlapca Olivera

Marcové stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove bolo zamerané na spoznávanie diel velikána anglickej literatúry. Čitateľský projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným pod názvom „Po stopách Charlesa Dickensa“ p...