Späť na zoznam
Školy
Autor: Indícia n.o.
07.10.2019 18:48

Indícia Roadshow prináša tipy ako môžeme spolu meniť naše školy

15. ročník konferencie Indícia Roadshow je určený najmä tým, ktorí sa už vydali na cestu zmeny školského vzdelávania alebo sa k nej odhodlávajú a hľadajú tipy, ako k zmene pristúpiť.

Indicia Roadshow

15. ročník konferencie Indícia Roadshow je určený najmä tým, ktorí sa už vydali na cestu zmeny školského vzdelávania alebo sa k nej odhodlávajú a hľadajú tipy, ako k zmene pristúpiť.

„Veríme, že poslanie škôl nie je odovzdávať deťom informácie, ale viesť ich k vlastnej túžbe po poznaní. Aby chceli premýšľať, pýtať sa a objavovať. Preto pozývame učiteľov, riaditeľov, zriaďovateľov škôl a aj všetkých ostatných, ktorí chcú priniesť zmeny do nášho vzdelávacieho systému, aby si prišli vypočuť inšpiratívne prezentácie ako sa to dá urobiť," povedal Peter Halák, riaditeľ neziskovej organizácie Indícia.

V dvoch programových blokoch predstavíme organizácie a projekty, ktoré na ceste zmeny môžu byť nielen inšpiráciou, ale aj priamou podporou.

Prvý programový blok bude plenárny a vystúpenia budú mať charakter prezentácií. Pripravili sme ich spolu s Teach for Slovakia a ďalšími partnermi. Témami budú inšpiratívne pedagogické postupy, boj s ponorkou v učiteľskom kolektíve či zážitkové vzdelávanie.

V druhom programovom bloku budeme pracovať v sekciách. Účastníci si môžu vybrať workshop podľa svojej aprobácie alebo podľa vekovej skupiny. V ponuke budú sekcie Hejného metóda, Informatika s Emilom, Expedícia – skús, skúmaj, spoznaj pre učiteľov prírodovedných predmetov a Civilizácia pre učiteľov spoločenskovedných predmetov.

Program sa začína vždy o 8:30 a končí sa o 13.00 v týchto mestách: 

21.10. Banská Bystrica

22.10. Revúca

23.10. Košice

24.10. Poprad

25.10. Dolný Kubín

29.10. Bratislava

„Na Slovensku máme veľa vynikajúcich pedagógov, inšpiratívne školy či neziskové organizácie, ktoré denne menia náš vzdelávací systém k lepšiemu. Je dôležité, aby sme ich aktivity predstavili čo najväčšiemu množstvu ľudí. Veríme, že ich nadšenie a výsledky práce motivujú aj ďalších. Naše školstvo potrebuje prejsť výraznými zmenami čo najskôr a radi by sme k tomu prispeli aj touto cestou," dodal Peter Halák.

Účasť na Indícia Roadshow je pre všetkých bezplatná najmä vďaka generálnemu partnerovi - Nadácii Slovenskej sporiteľne a hlavnému partnerovi - Nadácii Orange. 

Prihlášku a bližšie informácie nájdete tu.

Súvisiace články

10.04.2017 20:21

Malí programátori sa v lete budú učiť kódovať

Malým kóderom bude stačiť päť dní v letnom tábore na to, aby sa zoznámili s programovaním.  Krok za krokom si prejdú základy programovania až po samotné kódovanie jednoduchej hry. A to všetko v dennom tábore v Bratislave.
10.04.2017 20:31

V Kysuckom Novom meste zažili Noc s Andersenom

Pri príležitosti narodenia Hansa Christiana Andersena (2. apríl 1805) si pripomíname jeho život a rozprávky, ktoré ho preslávili po celom svete. Podujatie, ktoré plní tento cieľ, nesie názov Noc s Andersenom a na Slovensku ide ...
07.05.2019 09:26

Nadané deti rozvíjali intelektové schopnosti v projekte Fort IQ

Školáci z prešovského Klubu nadaných detí sa zapojili do zaujímavého českého projektu. Zábavné učenie, riešenie logických úloh, čítanie s porozumením, matematické rébusy a rôzne záhadné úlohy na Slovensko priniesol projekt Fort...