Späť na zoznam
Školy
Autor: Helena Rusnáková
22.09.2017 18:13

Jesenné aranžovanie na OA Šurany

„ Príroda je sťa metamorfóza krás,“ povedal básnik. Súhlasíte? Ak nie, počas vychádzok sa o pravdivosti týchto slov presvedčte na vlastné oči.

Každé ročné obdobie má svoje čaro...aj jeseň. Tohto roku nastúpila podľa mienky niektorých z nás príliš skoro, avšak okrem upršaného počasia, ktorého sme boli svedkami počas uplynulých dní, prináša i krásu a farebnosť rastlín i jesenných plodov.

Túto krásu zachovať by sa patrilo. Lež ako? Nápovedou sú rozličné jesenné dekorácie, s ktorými by sa po tieto dnia akoby vrece roztrhlo.

Svoju kreativitu ukázali aj žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch. Každá trieda sa dňa 22.septembra zúčastnila súťaže v jesennom aranžovaní rastlín.

V každej triede vládla príjemná pracovná atmosféra a postupne vznikali nové výtvory, pre ktoré bol pripravený priestor vo vestibule školy.

A tak,ako to na každej súťaži býva, nasledovalo vyhodnotenie. Keďže každá trieda sa snažila vytvoriť originálne,estetické dielka, porota to nemala ľahké. Víťazom sa sa stala 4.A trieda,druhé miesto si odniesla 2.B trieda a na 3.mieste sa umiestnila 1.B trieda.
 

Súvisiace články

22.05.2017 09:50

LES UKRYTÝ V KNIHE

Dňa 10.05. 2017 sa žiaci 4. A triedy zúčastnili v Podtatranskej knižnici na stretnutí s lesným pedagógom z Tatranskej  Lomnice na tému „Les ukrytý v knihe.“ Je to už 7. ročník celoslovenskej kampane na podporu čitateľskej a prí...
30.01.2018 11:35

Absolventi SOŠ gastronómie a CR majú stopercentné uplatnenie v praxi

Panisová: „Gastronómia a cestovný ruch ponúka možnosť, či je to veľké mesto, alebo obec, či je to nejaké prímorské letovisko, alebo nejaká vysokohorská oblasť, cestovný ruch je všade a vždy. Či je to leto, či je to zima, či je ...
20.04.2018 22:31

Konferencia 2018: Školy potrebujú viac dôvery

Sloboda, zodpovednosť a spolupráca ako kľúčové faktory ďalšieho vývoja školstva na Slovensku je nosnou témou Výročnej odbornej konferencie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska, na ktorej sa 25. a 26. apríla 2018 zídu...