Späť na zoznam
Školy
Autor: Helena Rusnáková
22.09.2017 18:13

Jesenné aranžovanie na OA Šurany

„ Príroda je sťa metamorfóza krás,“ povedal básnik. Súhlasíte? Ak nie, počas vychádzok sa o pravdivosti týchto slov presvedčte na vlastné oči.

Každé ročné obdobie má svoje čaro...aj jeseň. Tohto roku nastúpila podľa mienky niektorých z nás príliš skoro, avšak okrem upršaného počasia, ktorého sme boli svedkami počas uplynulých dní, prináša i krásu a farebnosť rastlín i jesenných plodov.

Túto krásu zachovať by sa patrilo. Lež ako? Nápovedou sú rozličné jesenné dekorácie, s ktorými by sa po tieto dnia akoby vrece roztrhlo.

Svoju kreativitu ukázali aj žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch. Každá trieda sa dňa 22.septembra zúčastnila súťaže v jesennom aranžovaní rastlín.

V každej triede vládla príjemná pracovná atmosféra a postupne vznikali nové výtvory, pre ktoré bol pripravený priestor vo vestibule školy.

A tak,ako to na každej súťaži býva, nasledovalo vyhodnotenie. Keďže každá trieda sa snažila vytvoriť originálne,estetické dielka, porota to nemala ľahké. Víťazom sa sa stala 4.A trieda,druhé miesto si odniesla 2.B trieda a na 3.mieste sa umiestnila 1.B trieda.
 

Súvisiace články

26.10.2017 16:45

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová navštívila česko-slovensko-rakúsku školu vo Viedni

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová zavítala v utorok 17. októbra 2017 na pôdu bilingválnej česko-slovensko-rakúskej školy vo Viedni, ktorej zriaďovateľom je Školský spolok Komen...
29.12.2017 15:22

Na Tilgnerke sa učíme teóriu v praxi

Každý, kto len frfle na svet okolo seba a kritizuje ho, mal by sa zamyslieť nad otázkou: ,,Čo ja robím pre tento svet, pre túto spoločnosť, aby som ju zmenil?“ Pesimisti iste namietnu, že jeden človek nič nezmení a spoločnosť a...
22.12.2017 15:33

Školstvo: Na pôde UK otvorili laboratórium L. Sedlárovej-Rabanovej

Bratislava – V priestoroch Katedry genetiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave otvorili v pondelok laboratórium venované Ludmile Sedlárovej-Rabanovej, ktorá sa zaslúžila o rozvoj genetiky a evolučn...