Späť na zoznam
Školy
Autor: Helena Rusnáková
22.09.2017 18:13

Jesenné aranžovanie na OA Šurany

„ Príroda je sťa metamorfóza krás,“ povedal básnik. Súhlasíte? Ak nie, počas vychádzok sa o pravdivosti týchto slov presvedčte na vlastné oči.

Každé ročné obdobie má svoje čaro...aj jeseň. Tohto roku nastúpila podľa mienky niektorých z nás príliš skoro, avšak okrem upršaného počasia, ktorého sme boli svedkami počas uplynulých dní, prináša i krásu a farebnosť rastlín i jesenných plodov.

Túto krásu zachovať by sa patrilo. Lež ako? Nápovedou sú rozličné jesenné dekorácie, s ktorými by sa po tieto dnia akoby vrece roztrhlo.

Svoju kreativitu ukázali aj žiaci Obchodnej akadémie v Šuranoch. Každá trieda sa dňa 22.septembra zúčastnila súťaže v jesennom aranžovaní rastlín.

V každej triede vládla príjemná pracovná atmosféra a postupne vznikali nové výtvory, pre ktoré bol pripravený priestor vo vestibule školy.

A tak,ako to na každej súťaži býva, nasledovalo vyhodnotenie. Keďže každá trieda sa snažila vytvoriť originálne,estetické dielka, porota to nemala ľahké. Víťazom sa sa stala 4.A trieda,druhé miesto si odniesla 2.B trieda a na 3.mieste sa umiestnila 1.B trieda.
 

Súvisiace články

19.10.2018 10:37

JEDEN KONČÍ, DRUHÝ ZAČÍNA

Žiaci a pedagógovia SPŠ v Novom Meste nad Váhom sa v uplynulých dvoch rokoch zúčastňovali mobilít v projekte Erasmus+ s názvom „How we teach and learn English – HWTALE“  v zahraničných partnerských školách v Poľsku, Rumunsku, Š...
15.02.2018 17:44

Predseda Matice slovenskej M. Gešper požiadal o podporu Gymnázia v T. Tepliciach

Predseda Matice slovenskej (MS) Marián Gešper oficiálne požiadal ministerku školstva Martinu Lubyovú a predsedu Národnej rady SR Andreja Danka o podporu zachovania osemročného štúdia na Spojenej škole – Gymnáziu Mikuláša Galand...
19.04.2018 09:44

Trnavská univerzita ocenila najlepšie eseje gymnazistov

Téme To, čo nás ženie dopredu, sú predstavy bol venovaný 5. ročník celoslovenskej súťaže o najlepšiu filozofickú esej pre študentov gymnázií. Jej vyhlasovateľmi sú Katedra filozofie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity (TU...