Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
22.05.2017 09:50

LES UKRYTÝ V KNIHE

Dňa 10.05. 2017 sa žiaci 4. A triedy zúčastnili v Podtatranskej knižnici na stretnutí s lesným pedagógom z Tatranskej Lomnice na tému „Les ukrytý v knihe.“ Je to už 7. ročník celoslovenskej kampane na podporu čitateľskej a prírodovednej gramotnosti.

Foto: Mgr. Mária Šimková

Prostredníctvom prezentácie a riadeného rozhovoru žiaci rozprávali o význame lesa, objavovali  listové tajomstvá našich stromov a vypracovali pracovný list s úlohami: Čo všetko môže strom zažiť, Zelená ozdoba, Nie je list ako list, Príslovia a porekadlá o strome.

Druhá časť podujatia  bola venovaná knihe. Žiaci hľadali odpovede na otázky: Čo je to kniha? Prečo čítam knihu? Aké knihy čítam? Naučili sa ako vzniká kniha ( malý strom, les, ťažba, triedenie a spracovanie dreva, výroba papiera, kníhtlač, kniha ).

V závere besedy s lesníkom žiaci pracovali v skupinách.  Úlohou žiakov bolo správne poskladať  z pripravených drevených častí  list stromu  podľa  obrázka.  Následne sa zapojili do súťaže Vytvor vlastnú originálnu „Lesnú pohľadnicu" a so správou ju poslali lesnému kamarátovi SILVÁRIKOVI do Zvolena.

Spoločné stretnutie a aktivity v knižnici poukázali na význam lesa a lesníctva, podporili environmentálne povedomie žiakov a ochranu životného prostredia prostredníctvom knižiek.

 

Text a fotografie : Mgr. Mária Šimková

Galéria

Súvisiace články

01.05.2018 09:51

Koľko rečí vieš...

Človek je tvor komunikatívny. Do vienka dostal dar reči obohatený o schopnosť učiť sa a komunikovať v iných jazykoch. „Koľko rečí vieš, toľko ráz si človekom,“ zvyklo sa kedysi hovoriť.
22.02.2019 08:59

Klub nadaných detí podporuje školákov v ich napredovaní

Vzdelávacie hry, logické skladačky, magnetické stavebnice a spoločenské hry zaujali deti z Klubu nadaných detí v Prešove. Stretnutie nadaných detí bolo zamerané na šikovnosť, logiku, fantáziu, kreativitu, spoluprácu a podporu n...
11.05.2017 09:15

Skromnosť sa ešte stále nosí

Byť tretí najlepší v celoslovenskom meradle musí byť dobrý pocit, zvlášť, ak je to v odbore životné prostredie, geografia a geológia. Boli sme preto zvedaví, ako sa cíti po tomto vynikajúcom úspechu v Stredoškolskej odbornej či...