Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
14.06.2017 08:48

Letná škola sieťovania 2017

V dňoch 3.7. - 7.7.2017 sa v Učebno-výcvikovom zariadení UPJŠ v Košiciach v Danišovciach uskutoční už jubilejný 10. ročník Letnej školy sieťovania Ústavu informatiky PF UPJŠ v Košiciach.

Ilustračná foto - zdroj: Internet

Študenti získajú podrobnejšie praktické a teoretické zručnosti v oblasti počítačových sietí, ktoré sa do nabitého študijného plánu nezmestili.

Svoje skúsenosti študentom odovzdajú kvalitní lektori, ktorí majú s prevádzkou sietí a sieťových serverov dlhoročné skúsenosti. Okrem správcov univerzitnej siete budú niektoré aktivity vedené priamo členmi Jednotky pre riešenie počítačových incidentov CSIRT.SK.

Účastníci letnej školy sa prakticky zoznámia s nastavením firewallu, vytváraním a správou virtuálnych sietí, administráciou webového servera a mnohými ďalšími oblasťami.

Už tradične je najoblúbenejšou časťou odborného programu ochrana pred útokmi v počítačovej sieti aj s praktickými ukážkami sledovania siete aj útokov.

Aby to nebolo len o odbornom programe, priateľskej atmosfére prispejú aj športové a večerné „mimoškolské" aktivity, ale aj poldenný výlet do Slovenského raja.

 

Bližšie informácie: https://lss.ics.upjs.sk/

 

 

Text: Mgr. Mária Hrehová, PhD.

 

Súvisiace články

04.10.2017 18:55

Spojili príjemné s užitočným

Návšteva divadla má svoje čaro a význam. Divadlo ponúka divákom umelecký zážitok, počas ktorého máme možnosť spolu s hercami sa vžiť do deja sledovanej hry. Návšteva divadla je považovaná za niečo nevšedné, kedy svojim oblečení...
01.10.2018 19:16

ŠKOLA PLNÁ ŽIVOTA

„Škola plná života“ - s touto filozofiou sa začal nový školský rok 2018/2019 na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne pod vedením nového riaditeľa školy Mgr. Alojza Šutého.
10.07.2019 13:14

Gymnazisti z Námestova vytvorili vlastnú spoločenskú hru.

Využili technológiu 3D tlače