Späť na zoznam
Školy
Autor: Alžbeta Jánošíková
01.10.2020 10:00

MPC a ŠPÚ prezentovali spoločný národný projekt PROFESIJNÝ ROZVOJ UČITEĽOV – TEACHERS

Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom predstavilo 29. septembra 2020 začínajúci národný projekt Profesijný rozvoj učiteľov (TEACHERS).

Hlavným cieľom NP TEACHERS je podporiť profesijný rozvoj pedagogických a odborných zamestnancov pri zavádzaní zmien v školách a školských zariadeniach, vrátane zvládania krízovej, post-krízovej situácie a dopadov súvisiacich s prerušením vyučovania v školách a školských zariadeniach v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.

Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia štátnych, verejných a neziskových organizácií, ktorí sa venujú problematike vzdelávania. V rámci vystúpenia jednotlivých referujúcich bol prezentovaný projekt, ako aj možnosti zapojenia sa externých expertov do jeho aktivít.

Prezentácia sa konala prezenčne v priestoroch MPC v Bratislave a súčasne bola prenášaná do online prostredia. Celkovo sa prezentácie zúčastnilo viac ako 90 účastníkov z celého Slovenska (z nich 33 prezenčne a 60 online).

Zúčastnení prejavili záujem zapojiť sa do projektu. Najviac rezonovala téma aktívnej spolupráce a výmeny skúseností. Účastníci prejavili spokojnosť s priebehom podujatia, ako aj s ponukou na spoluprácu a ocenili otvorenosť diskusie.

Zdroj text: minedu.sk 

Zdroj foto: mpc

Súvisiace články

07.02.2018 09:20

DOTKNI SA CHÉMIE

Naša základná škola realizovala projekt Periodickej tabuľky prvkov prostredníctvom nadrozmernej skrinky inštalovanej na chodbe 2. stupňa. Každému prvku je venovaný priestor zhruba 15cmx15cmx12cm. Prvok prezentujeme obrázkom, po...
06.04.2018 16:29

Medici budú opäť vyučovať v Škole zdravia pre verejnosť

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach organizujú zajtra (sobota 7. apríla 2018) v košickom Auparku tretí ročník podujatia Škola zdravia.