Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
20.06.2019 16:39

Najlepšie znalosti o 2. svetovej vojne majú žiaci zo ZŠ Levická vo Vrábľoch

Celoslovenským kolo vyvrcholila minulý týždeň v Banskej Bystrici súťaž žiakov základných škôl Medzníky 2. svetovej vojny. Jej vyhlasovateľom je Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, pričom záverečné kolo súťaže organizačne zabezpečilo a odborne zastrešilo Vzdelávacie centrum Múzea Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.

V stredu 5. júna 2019 sa v metropole stredného Slovenska zišlo 19 žiackych tímov, ktoré uspeli na oblastnej úrovni. Organizátori pre nich pripravili spolu štyri kolá zadaní – obrázkové, doplňovacie, krúžkovacie a posledné filmové a zvukové kolo.

Z nich napokon vzišiel víťaz súťaže, ktorým sa stal so ziskom 54,5 bodu tím žiakov zo Základnej školy na Levickej ulici vo Vrábľoch. Na druhom mieste skončili s 53 bodmi žiaci ZŠ Dr. D. Fischera z Kežmarku a pomyselné bronzové medaily získal za 52,5 bodu tím zo ZŠ Štefánikova z Galanty.

„Som veľmi rada, že celoslovenské kolo súťaže sa mohlo konať v moderných priestoroch Vzdelávacieho centra Múzea SNP a že sme ho mohli odborne a organizačne pripraviť. Myslím, že interaktívna forma, ktorú sme zvolili, je dôkazom, že aj vedomostné súťaže môžu prebiehať v inej než tradičnej podobe. Teší ma, že žiaci i pedagógovia odchádzali spokojní s výsledkami a priebehom celej súťaže," zhodnotila vedúca Vzdelávacieho centra Múzea SNP Jana Odrobiňáková.

Zdroj: minedu
 

Súvisiace články

26.03.2019 08:04

Konferencie Učíme pre život sa zúčastnilo takmer 500 účastníkov

Konferencia Učíme pre život má za sebou úspešný 11. ročník. Ústredná téma konferencie bola Iné deti – iné školy. Na konferencii sme sa pozreli na to, ako sa menia potreby detí s ohľadom na aktuálny stav spoločnosti. Snažili sm...
12.03.2018 08:54

Návrat do ľudovej triedy

Dôkaz, že históriu a dejiny môžu milovať nielen historici a dejepisári, sme našli v obci Zalužice. V Základnej škole s materskou školou už viac ako desaťročie pracujú p. Miroslav Ľoch a p. Peter Žobrák, p. školníci a milovníci ...
14.05.2018 09:08

Návšteva na strednej odbornej škole vo Fínsku

Existuje niekoľko druhov šťastia. V učiteľskom živote ním určite je možnosť vidieť, cítiť a zažiť fínsku školu na vlastnej koži. Traja učitelia Obchodnej akadémie, Bolečkova 2, Nitra takéto šťastie mali vďaka projektu Erasmus+.