Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
20.06.2019 16:39

Najlepšie znalosti o 2. svetovej vojne majú žiaci zo ZŠ Levická vo Vrábľoch

Celoslovenským kolo vyvrcholila minulý týždeň v Banskej Bystrici súťaž žiakov základných škôl Medzníky 2. svetovej vojny. Jej vyhlasovateľom je Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, pričom záverečné kolo súťaže organizačne zabezpečilo a odborne zastrešilo Vzdelávacie centrum Múzea Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.

V stredu 5. júna 2019 sa v metropole stredného Slovenska zišlo 19 žiackych tímov, ktoré uspeli na oblastnej úrovni. Organizátori pre nich pripravili spolu štyri kolá zadaní – obrázkové, doplňovacie, krúžkovacie a posledné filmové a zvukové kolo.

Z nich napokon vzišiel víťaz súťaže, ktorým sa stal so ziskom 54,5 bodu tím žiakov zo Základnej školy na Levickej ulici vo Vrábľoch. Na druhom mieste skončili s 53 bodmi žiaci ZŠ Dr. D. Fischera z Kežmarku a pomyselné bronzové medaily získal za 52,5 bodu tím zo ZŠ Štefánikova z Galanty.

„Som veľmi rada, že celoslovenské kolo súťaže sa mohlo konať v moderných priestoroch Vzdelávacieho centra Múzea SNP a že sme ho mohli odborne a organizačne pripraviť. Myslím, že interaktívna forma, ktorú sme zvolili, je dôkazom, že aj vedomostné súťaže môžu prebiehať v inej než tradičnej podobe. Teší ma, že žiaci i pedagógovia odchádzali spokojní s výsledkami a priebehom celej súťaže," zhodnotila vedúca Vzdelávacieho centra Múzea SNP Jana Odrobiňáková.

Zdroj: minedu
 

Súvisiace články

25.05.2017 10:22

Najlepšia ekofarmárka je spod Bánoša

Vrcholným podujatím pre stredné školy pôdohospodárskeho charakteru je každoročne súťaž „Mladý ekofarmár“. Tohto roku sa konala v dňoch 10. – 12. mája na SOŠ v Pruskom a na blízkom Pôdohospodárskom družstve Vršatec.
08.11.2019 13:10

Výstava obrazov Marty Fuňákovej v Skalici

Za účasti početného publika bola v Galérii u františkánov v Skalici v piatok 18. októbra 2019 slávnostne otvorená výstava obrazov bývalej pedagogičky výtvarného odboru skalickej Základnej umeleckej školy Mgr. Marty Fuňákovej.
21.05.2017 12:31

Motýle exotických trópov oslavujú desiaty ročník

V piatok, 19. mája 2017, začína v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach ďalší, v poradí už desiaty ročník výstavy pod názvom „Motýle exotických trópov“. Výstava sa uskutoční v tropickom skleníku „Viktória“ a sprístupnená bude do ...