Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
24.09.2017 21:34

Plníme si sny...

Čo by sme mohli ešte urobiť s naším školským dvorom?

To bola otázka, ktorá rozhodla obohatiť časť školského dvora Základnej školy s materskou školu v Koškovciach o malé jazierko s rybkami i vodnými rastlinami . 
Pri jeho tvorbe pomáhali žiaci, učitelia, pracovníci školy, priatelia, rodičia i obyvatelia obce. Stalo sa tak inšpiratívnou súčasťou školy, živou učebňou i originálnym miestom, kam je možné podľa potreby presunúť vyučovanie z tried. Obohatili sme ho o dreveného anjela, hotel pre hmyz, napájadlo pre vtáčiky, či zaujímavé rastliny. Starostlivosťou o jazierko chceme rozvíjať zodpovednosť, tímovú spoluprácu, aktivitu žiakov. 
Touto cestou chceme poďakovať riaditeľovi školy RNDr. Františkovi Bočkayovi a starostovi obce Ing. Vladimírovi Babičovi , že škola v Koškovciach je dielňou, kde sa začína premena snov na realitu. Zároveň je aj miestom, kde sa rodia ďalšie nové sny. 


PaedDr. Jana Partiková
školský špeciálny pedagóg

Galéria

Súvisiace články

27.06.2017 08:50

Chlapci zo ZŠ Dolinský potok reprezentovali Žilinský kraj

V dňoch 13. – 14. júna 2017 sa konali Majstrovstvá Slovenska v hádzanej žiakov ZŠ v Nových Zámkoch.
14.05.2017 10:58

Vytvorte si mapu, akú potrebujete!

Nuž, popravde povedané, našincovi stačia tie z gúglu, v horšom prípade máme doma školský atlas z čias pionierov a iskričiek. Niektorí dokážu nájsť aj nejaké vychytávky – napr. katastrálnu. Sú však aj takí, ktorí si ju vedia sam...
06.11.2018 16:18

Učiace sa školy v bratislavskom EduPointe

Učiace sa školy sú novým projektom. ktorého ambíciou je pomôcť zriaďovateľom, školám, riaditeľom a učiteľom implementovať v podmienkach svojich škôl vybrané myšlienky dokumentu Učiaceho sa Slovenska tak, aby sa potrebné zmeny n...