Späť na zoznam
Školy
Autor: Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR
13.09.2017 09:13

Pozývame na film Dancer o Sergeiovi Poluninovi, na ktorom sa tento legendárny tanečník zúčastní osobne

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR prináša všetkým školám a školským zariadeniam pozvánku na premietanie filmu Dancer o legendárnom svetovom tanečníkovi Sergeiovi Poluninovi za jeho účasti priamo v Slovenskom národnom divadle v Bratislave.

Film Dancer (premietaný v angličtine (a v ruštine – výpovede jeho rodičov) so slovenskými titulkami) je zaujímavým dokumentom o životnej dráhe tohto jedinečného tanečníka a je veľmi príťažlivým a pútavým príbehom pre mladých ľudí, ktorí stoja na rôznych životných križovatkách. Je o vytrvalosti, húževnatosti, strate istoty, ale aj o prešľapoch a znovunájdení svojej životnej cesty.

Po odpremietaní filmu bude beseda so Sergeiom Poluninom, ktorý by mal odpovedať na otázky detí a ak ho o to požiadajú, možno aj predviesť svoje nezabudnuteľné piruety.

Podujatie pre školy bude v stredu 27. septembra 2017 od 14.00 h v novej budove SND, vstupné na žiaka je 10 € (môžete použiť aj kultúrne poukazy). Postup pri objednávaní lístkov nájdete aj na: http://www.sukromneskoly.sk/postup-pri-objednavani-polunin-detom/

Sergei Polunin patrí v súčasnosti k najvýraznejším osobnostiam svetovej baletnej scény. „James Dean baletu", ako ho často označuje kritika, má tiež prívlastok „najtalentovanejší baletný tanečník svojej generácie", prirovnávaný k legendárnemu Michailovi Baryšnikovovi. Ukrajinský tanečník – dnes najmladší sólista v histórii Kráľovského baletu v Londýne – sa z najprestížnejších divadiel dostal až na filmové plátno vďaka producentke Gabrielle Tana a americkému režisérovi Stevenovi Cantorovi. Oceňovaný film DANCER jedinečným spôsobom podáva obraz výnimočného umelca.

Nekomerčné predstavenie školám prináša Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR v spolupráci s MILOSH Limited, PAVLEYE production a Baletom SND.

Postup pri objednávaní lístkov priamo v SND nájdete aj na: http://www.sukromneskoly.sk/postup-pri-objednavani-polunin-detom/.

Ďalšie informácie o podujatí: stella.hanzelova@sukromneskoly.sk

Asociácia pracovníkov súkromných škôl a školských zariadení Slovenska (ASŠŠZS) je nepolitická nezávislá nezisková organizácia, ktorá od svojho vzniku v roku 1994 chráni a obhajuje rovnoprávne postavenie súkromných škôl ako legitímnu súčasť vzdelávacej sústavy na Slovensku.

Súvisiace články

29.06.2017 10:07

Žiaci v piatok dostanú vysvedčenia

BRATISLAVA  - Žiaci v základných a stredných školách v piatok 30. júna dostanú od svojich triednych učiteľov koncoročné vysvedčenia. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová, v piatok 30. jú...
11.07.2017 09:29

Vzdelávací projekt SAP akadémia absolvovalo ďalších 66 študentov

Už tretí akademický rok mali študenti košických vysokých škôl možnosť zúčastniť sa na SAP akadémii. Vzdelávací program SAP akadémia sídli na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach a študentom ponúka vzdelávanie v 4 kurzoch: S...
03.06.2017 10:23

Dievčatám chýba podpora najbližších pri záujme o vedu a techniku

Bratislava – Viac ako 45 % dievčat na slovenských základných školách si vie predstaviť kariéru vo vede a technike. Chýba im však podpora najbližšieho okolia – najmä od rodičov a učiteľov. Tá patrí ku kľúčovým faktorom pri rozho...