Späť na zoznam
Školy
Autor: UCN
22.10.2019 12:38

SOŠ lesnícka v Banskej Štiavnici oslávila 100. výročie vzniku

Za účasti bývalého prezidenta SR Ivana Gašparoviča a štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľgy Nachtmannovej sa vo štvrtok 17. októbra 2019 uskutočnili oslavy 100. výročia založenia Strednej odbornej školy lesníckej (SOŠL) v Banskej Štiavnici.

Bohatý program osláv zahŕňal slávnostné odhalenie pamätných kameňov pred budovou školy v sprievode ctených hostí, ako aj slávnostný program, v rámci ktorého vystúpilo s gratulačnými prejavmi viacero významných osobností.

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová vo svojom prejave reflektovala na bohatú históriu školy a ocenila snahu SOŠL o udržanie tradície Baníckej akadémie ako školy európskeho významu, podporenú výborným hodnotením udeleným SOŠL Medzinárodnou vzdelávacou spoločnosťou. Štátna tajomníčka tiež v mene MŠVVaŠ SR poďakovala pedagogickému zboru a odborným zamestnancom za ich úsilie a zanietenie, s ktorým vštepujú žiakom úctu a rešpekt k našim lesom, aby sa mohli stať ich dobrými hospodármi a ochrancami.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

15.11.2019 11:13

Dnes nás učia, v ’89 boli študentmi: Rozhovory o nehe, moci a politike

Reflexie revolučných udalostí z Novembra ’89 z perspektívy tých, ktorí boli pred 30 rokmi sami študentkami a študentmi: taký je zámer neformálneho diskusného stretnutia pod názvom Dnes nás učia, v ’89 boli študentmi (s podtitul...
12.02.2018 18:55

ZŠ P. Škrabáka v Dolnom Kubíne učí žiakov chrániť životné prostredie

Dolnokubínska Základná škola (ZŠ) Petra Škrabáka počas svojej existencie získala certifikáty aj ocenenia v rôznych sférach doma i v zahraničí, primárne však v environmentálnej výchove. Žiaci a pedagógovia zachovávajú osemročnú...